Strona główna 0_Slider Mroczna wizja Wałbrzycha w filmie„Ciemno prawie noc”

Mroczna wizja Wałbrzycha w filmie„Ciemno prawie noc” [KONKURS CINEMA3D]

0

Ekranizację głośnej powieści pisarki – Joanny Bator już od tygodnia można oglądać w kinach. W mrocznej filmowej opowieści kręconej m.in. w Wałbrzychu czy w jednym z domów w Świebodzicach pojawiają się znani polscy aktorzy, jak Magdalena Cielecka czy Marcin Dorociński. To właśnie z tym filmem związany jest nasz kolejny wielki konkurs kinowy. Do wygrania aż 12 biletów do Cinema3D w Świdnicy.

Za film zabrał się reżyser, scenarzysta i dokumentalista Borys Lankosz, znany z takich produkcji „Rewers” czy „Ziarno Prawdy”. Najnowsza jego produkcja jest ekranizacją powieści „Ciemno, prawie noc” Joanny Bator, pisarki pochodzącej z Wałbrzycha, w którym rozgrywa się również cała historia.

Nad scenariuszem pracował sam reżyser wspólnie ze swoją żoną Magdaleną Lankosz. Ujęcia realizowane były m.in. w Świebodzicach, w Wałbrzychu, w Zamku Książ, ale też w Szczawnie-Zdroju czy na Radkowskich Skałach w Górach Stołowych. W gwiazdorskiej obsadzie znaleźli się: Magdalena Cielecka, Marcin Dorociński, Dawid Ogrodnik, Aleksandra Konieczna, Eliza Rycembel, Jerzy Trela, Dorota Kolak, Piotr Fronczewski czy Roma Gąsiorowska.

Kiedy Wałbrzychem wstrząsa seria tajemniczych zaginięć dzieci, do miasta przyjeżdża dziennikarka, Alicja Tabor (Magdalena Cielecka). Powracająca po latach w rodzinne strony, nieustępliwa reporterka chce poznać rodziny zaginionych i rozwikłać zagadkę, wobec której nawet policja okazuje się bezsilna. W trakcie prywatnego śledztwa Alicja, dość nieoczekiwanie, wpada na trop dramatycznych wydarzeń, które swój początek miały dekady temu. Dążąc do odkrycia prawdy, dziennikarka będzie musiała stawić czoła nowemu zagrożeniu oraz temu, przed czym uciekała przez całe dorosłe życie – tajemnicy swojego dzieciństwa i szokującym sekretom własnej rodziny. Z czasem ponura intryga kryminalna połączy w jedno zaginięcia dzieci, wojenną przeszłość, legendę zaginionego skarbu oraz losy samej Alicji. Mroczna i piękna sceneria miasta oraz okolic zamku Książ dopełniają świat barwnych i niebezpiecznych postaci, w którym nasza bohaterka przestaje oceniać rzeczywistość tak jak dotychczas – zapowiada Cinema3D.

Premiera „Ciemno prawie noc” w polskich kinach odbyła się 22 marca. Film jeszcze można obejrzeć w świdnickim kinie. Harmonogram seansów znajduje się TUTAJ.

To właśnie z premierą filmu „Ciemno prawie noc” jest związany nasz kolejny konkurs filmowy. Do wygrania aż 12 biletów do Cinema3D w Świdnicy. Aby zdobyć zaproszenia należy w przesłanym na adres [email protected] mailu, odpowiedzieć na pytanie: Czy autorka książki zagrała w filmie i w jaką rolę się wcieliła? Mail powinien zawierać także imię, nazwisko, kontaktowy numer telefonu oraz zgodę na przetwarzanie danych w związku z konkursem. Na odpowiedzi czekamy do 8 kwietnia do południa. Laureaci zostaną poinformowani o zwycięstwie telefonicznie. Powodzenia!

/red./

Poprzedni artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Rynek – pierzeja południowa
Następny artykułKara za brud w centrum miasta