Strona główna Wydarzenia Świdnica Kara za brud w centrum miasta

Kara za brud w centrum miasta

4

Przykry widok zastali świdniczanie po poprzednim weekendzie. W poniedziałkowy poranek na placu Grunwaldzkim leżały śmieci i butelki.

Śmieci leżały wokół ławki i na skwerze przy pasażu, wiodącym na dworzec Świdnica Miasto, gdzie swoją siedzibę ma również Straż Miejska.

Zgodnie z umową zawartą na „Bieżące utrzymanie zieleni miejskiej, wybranych chodników oraz obiektów użytkowych małej architektury na terenie miasta Świdnica” teren pl. Grunwaldzkiego objęty jest bieżącym utrzymaniem, w którego zakres wchodzą prace porządkowe i pielęgnacyjne – odpowiada na pytania Swidnica24.pl o zasady utrzymania porządku na ulicach w centrum Świdnicy rzeczniczka UM Magdalena Dzwonkowska. – Codzienne, w tym również w weekend, usuwanie odpadów z placu Grunwaldzkiego odbywa się w godzinach porannych i musi być zakończone do godz. 10:00. W związku z uchybieniem, stwierdzonym w zakresie wykonywanych prac w dniu 24.03.2019 r., została naliczona kara umowna wynikająca z zapisów obowiązującej aktualnie umowy, zawartej z wykonawcą usługi.

/red./

Poprzedni artykułMroczna wizja Wałbrzycha w filmie„Ciemno prawie noc” [KONKURS CINEMA3D]
Następny artykułPierwsza w Polsce klasa triathlonowa w szkole średniej! [FOTO]