Strona główna 0_Slider Pierwsza w Polsce klasa triathlonowa w szkole średniej!

Pierwsza w Polsce klasa triathlonowa w szkole średniej! [FOTO]

0

Z bardzo ciekawą propozycją dla uczniów wychodzi w tym roku Liceum Ogólnokształcące Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Świdnicy. Od września na terenie placówki otworzona zostanie pierwsza w Polsce klasa sportowa o profilu triathlonowym na etapie szkół ponadgimnazjalnych. 

W naszym mieście i okolicy mamy deficyt klas o profilu sportowym w szkołach średnich. Pragniemy, aby uczniowie kończący szkoły podstawowe w klasach sportowych nie gubili swojej pasji i mogli kontynuować swoją przygodę ze sportem. Chcemy w jak najlepszy sposób przygotować ich choćby do egzaminów w Akademii Wychowania Fizycznego, łącząc edukację i sport. Od wielu lat z sukcesami prowadzimy Szkołę Mistrzostwa Sportowego o profilu kolarskim. Myśleliśmy o drugiej dyscyplinie i padło na triathlon, który tematycznie jest bardzo bliski kolarstwu. Mamy doświadczenie, odpowiednie warunki (m.in. siłownia, odnowa biologiczna), umiejętności i wykwalifikowaną kadrę, w której szeregach znajduje się dwóch trenerów triathlonistów. Nowa klasa ma być przeznaczona dla 20 uczniów, mieszkańców Dolnego Śląska – mówi Dorota Fortuna-Rataj, dyrektor szkoły.

Nowy kierunek skierowany jest do osób zdrowych, kochających sport, potrafiących oczywiście pływać, jeździć na rowerze i biegać. – Poziom nie musi być mistrzowski. Chcemy przede wszystkim, aby uczniowie mogli kontynuować swoją przygodę ze sportem i większą ilością zajęć wychowania fizycznego. Niedawno w Szkole Podstawowej w Witoszowie Dolnym została otworzona również klasa sportowa o profilu triathlonowym. Będzie zatem okazja, aby pociągnąć dalej swoją przygodę z tą piękną i wymagającą dyscypliną sportową. Plan zajęć będzie wyglądał następująco – cztery pierwsze dni w tygodniu intensywne, ostatni spokojniejszy. Od poniedziałku do czwartku uczniowie będą rozpoczynali od trzech godzin zajęć, później trening, obiad i powrót na zajęcia. W piątek trzy godziny zajęć i wolne. Zimą oczywiście dodatkowo narty biegowe i lodowisko. Ciekawostką jest również, to że drugim językiem obcym oprócz angielskiego będzie włoski. Zapraszamy już dziś absolwentów klas gimnazjalnych i ósmych klas szkół podstawowych do nowej klasy triathlonowej w Liceum Ogólnokształcącym Szkole Mistrzostwa Sportowego w Świdnicy – dodaje Dorota Fortuna-Rataj.

Więcej informacji można uzyskać na stronie szkoły – http://www.zsp.swidnica.pl/, pod numerem telefonu 74 852 29 57 lub na terenie placówki mieszczącej się przy ulicy Traugutta 5 w Świdnicy. 

/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułKara za brud w centrum miasta
Następny artykułKolarski mural z niespodzianką [FOTO]