Strona główna 0_Slider Młodzi wywalczyli miejsce na trening pod chmurką

Młodzi wywalczyli miejsce na trening pod chmurką

3

Z inicjatywy strzegomskiej młodzieży na terenie miasta powstanie nowa infrastruktura sportowa. Niedawno ruszyły prace związane z budową pierwszego gminnego parku kalistenicznego, będącego miejscem do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Inwestycja prowadzona w rejonie ulicy Świdnickiej nad Strzegomką ma zostać ukończona w tegoroczne wakacje.

mat. UM Strzegom

Pomysł utworzenia parku zgłosiła w 2016 roku Młodzieżowa Rada Miejska w Strzegomiu podczas prac nad Lokalnym Programem Rewitalizacji Gminy Strzegom na lata 2015-2025 – informuje Marek Flakowski z Wydziału Funduszy Europejskich, koordynator prac nad programem rewitalizacji Strzegomia. – Projekt dobrze wpasowywał się w ideę nadania nowych funkcji miejskiemu parkowi w celu udostępnienia tej przestrzeni dla jak najszerszej grupy mieszkańców naszej gminy. Bez wahania ujęliśmy park kalisteniczny i parkur w koncepcji przebudowy parku miejskiego pomiędzy ul. Dolną a Kasztelańską. Oprócz placów zabaw, terenów rekreacyjno-wypoczynkowych, znajdzie się tam miejsce skierowane do młodzieży – dodaje Flakowski.

W latach 2016-2017 młodzi ludzie kilkukrotnie pytali mnie o możliwość i termin lokalizacji ogólnodostępnych profesjonalnych urządzeń do treningu. Dziś mogę powiedzieć z dużą pewnością, że udostępnimy je już w te wakacje – mówi burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta. Roboty budowlane prowadzone są w ramach projektu „Przebudowa i zagospodarowanie przestrzeni publicznej na terenie Grabiny i Starego Miasta w Strzegomiu wraz z renowacją zabytkowych murów obronnych”, na który przeznaczono około 9,5 mln złotych, z czego 4,8 mln pochodzi ze środków unijnych.

/UM Strzegom, opr. mn/

Poprzedni artykułPorażka z ekipą z uzdrowiska na zakończenie sezonu
Następny artykułNadzór budowlany potwierdza nieprawidłowości na terenie planowanej „asfaltowni”