Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Dziesięć par świętowało długoletnie małżeństwo

Dziesięć par świętowało długoletnie małżeństwo

0

W sobotę, 9 marca w świdnickim Urzędzie Stanu Cywilnego odbyły się uroczystości jubileuszowe dziesięciu par małżeńskich. Medalami za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznanymi przez prezydenta RP zostało odznaczonych dziewięć par ze Świdnicy oraz jedna para z terenu Gminy Świdnica.

W szacownym gronie jubilatów znalazła się para, która świętowała żelazne gody – 65 lat małżeństwa obchodzili Adela i Jan Welc. Diamentowe gody – 60 rocznicę ślubu uczcili Teresa i Edward Duda. Pozostałe pary świętowały swoje złote gody, czyli 50 lat małżeństwa, a byli to: Maria i Tadeusz Furtyk, Eugenia i Roman Gramiak, Elżbieta i Kazimierz Musiej, Danuta i Wiesław Olejarczyk, Krystyna i Roman Sarlej, Krystyna i Zbigniew Siejakowscy, Zofia i Tadeusz Wiącek oraz Zofia i Andrzej Zdebiak.

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie wręczyli prezydent Świdnicy oraz wójt Gminy Świdnica. Ceremonia ta, to niezwykły czas nie tylko dla małżonków, ale także dla całych rodzin. Wywołuje wiele wzruszeń, jest miłą okazją do spotkania się z dawno niewidzianymi członkami rodzin, do odświeżenia wspomnień i wzniesienia toastu za szczęśliwych małżonków.

Przypomnijmy, że odznaczenia za długoletnie pożycie małżeńskie nadawane są przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Medal za długoletnie pożycie małżeńskie stanowi wyróżnienie dla osób, które przeżyły w jednym związku małżeńskim 50 lat, jest on wyrazem uznania za wytrwanie w zobowiązaniu, które małżonkowie składali sobie przed laty. O nadanie odznaczenia występuje Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego na prośbę jubilatów lub ich bliskich.

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułUdana inauguracja świdnickich piłkarzy [FOTO]
Następny artykułPolicyjny pościg za motocyklem