Strona główna 112 Policyjny pościg za motocyklem

Policyjny pościg za motocyklem

0

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 35-letniemu piratowi drogowemu zatrzymanemu przez strzegomskich policjantów. Kierowca motocykla nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Zamiast tego zaczął uciekać.

Do zdarzenia doszło w dniu 9 marca 2019 roku około godziny 17.00. Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Strzegomiu zauważyli jadącego motocyklistę, który na widok radiowozu znacznie przyśpieszył. Policjanci w związku z tym niezwłocznie podjęli decyzję o zatrzymaniu go do kontroli drogowej. Kiedy zbliżyli się do pojazdu, włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe. Wówczas kierujący motocyklem Yamaha gwałtownie przyspieszył. Funkcjonariusze rozpoczęli pościg za kierującym, który uciekał polnymi drogami. Mężczyzna szybko został zatrzymany – relacjonuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

35-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego chciał uniknąć kontroli drogowej, gdyż obawiał się konsekwencji jazdy jednośladem pomimo wydanego przez sąd zakazu kierowania pojazdami. Teraz za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułDziesięć par świętowało długoletnie małżeństwo
Następny artykułDworzec noclegownią dla bezdomnych? „Pasażerowie tylko przemykają”