Strona główna 0_Slider Chcą lepszej przyszłości dla młodzieży. Szkoły podpisały porozumienie

Chcą lepszej przyszłości dla młodzieży. Szkoły podpisały porozumienie [FOTO]

0

Społeczna Akademia Nauk w Świdnicy podpisała porozumienie o współpracy z 10 szkołami średnimi w zakresie działań edukacyjnych. Dzięki nim młodzież będzie miała możliwość uczestniczenia w wielu naukowych i popularnonaukowych projektach, w tym konkursach, wykładach, warsztatach czy innych inicjatywach. Jednym z nich jest tegoroczny II Kongres Młodzieży Przedsiębiorczej.

Porozumienie ze Społeczną Akademią Nauk w Świdnicy podpisane zostało przez dyrektorów dziesięciu szkół przede wszystkim z powiatu świdnickiego. W przyszłości do współpracy mają dołączyć również placówki oświatowe z powiatu dzierżoniowskiego. W uroczystości wzięli udział także przedstawiciele władz powiatu świdnickiego, Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej INVEST-PARK, Sudeckiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Świdnicy oraz świdnickiego Uniwersytetu III Wieku.

Porozumienie będzie obejmowało działania edukacyjne dla młodzieży. Realizowane będą chociażby zajęcia z matematyki oraz konkursy, w tym m.in rozpoczynający się właśnie II Kongres Młodzieży Przedsiębiorczości, czy też dotyczące geocachingu i koalicji na rzecz zdrowego starzenia się. W ramach współpracy będziemy również wspierać konkursy przedmiotowe organizowane w szkołach poprzez działanie w postaci zajęć prowadzonych przez naszych wykładowców, głównie w zakresie przedsiębiorczości. Młodzież będzie także zapraszana na organizowane na uczelni wydarzenia naukowe i popularnonaukowe. Nie zabraknie także warsztatów, zarówno dla młodzieży, jak i dla kadry nauczycielskiej – wyjaśnia dziekan świdnickiej uczelni dr Jarosław Szandurski.

Najbliższym wydarzeniem angażującym młodzież szkół średnich, ale też gimnazjalną i ponadgimnazjalną będzie II już Kongres Młodzieży Przedsiębiorczej – „Młodzi z Pomysłem na Przemysł 4.0”. – W ramach kongresu chcemy zaktywizować młodzież do przygotowywania miniprojektów w obszarach zarówno przedsiębiorczości, jak i społecznych. Podobnie jak w poprzedniej edycji wydarzenia, młodzież będzie mogła stworzyć własne projekty. Zapewniamy także wsparcie merytoryczne do ich przygotowania, w postaci warsztatów najpierw dla nauczycieli, a następnie dla młodzieży – z zakresu przedsiębiorczości, tworzenia projektów oraz ich zarządzania, a także z kreatywności i innowacyjności – mówi dziekan. Gotowe projekty, tworzone indywidualnie bądź w zespołach, będą składane w maju. – Najlepsze osoby czy grupy zaprezentują swoje projekty przed komisją, składającą się z przedsiębiorców oraz władz miasta. Po ocenie eksperckiej spośród tych prezentacji zostaną wyłonione najlepsze projekty. Laureaci otrzymają nagrody, w tym także od publiczności – dodaje.

/Tekst: Agnieszka Nowicka/
/Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułPo raz czwarty zagrają dla Kuby
Następny artykułNajpiękniejsze życzenia czytelników z okazji Dnia Kobiet [ROZWIĄZANIE KONKURSU]