Strona główna Sport Piłka ręczna Po raz czwarty zagrają dla Kuby

Po raz czwarty zagrają dla Kuby

0

Po raz czwarty w Świdnicy spotkają się młodzi piłkarze ręczni, aby swoją grą oddać hołd Jakubowi Marcinkowskiemu, przedwcześnie zmarłemu zawodnikowi ŚKPR-u Świdnica i uczniowi Gimnazjum nr 3. W imprezie, która odbędzie się od 8 do 10 marca zagra 15 drużyn młodzików i juniorów młodszych z Polski i Niemiec.

W pierwszej edycji turnieju triumfowały zespoły Vive Kielce i Dziewiątki Legnica, w drugiej ŚKPR-u Świdnica i Dziewiątki, a w trzeciej Moto-Jelcza Oława i Kadry Dolnego Śląska. Również w tym roku udało się skompletować ciekawy zestaw drużyn. Oprócz gospodarzy – ŚKPR-u Świdnica zagrają: kadry Dolnego Śląska juniorów i młodzików, Gwardia Opole, TS Siemiatycze, MTS Kwidzyn, MKS MOS Wrocław, Orzeł Opole, KS Żórawina, Bór Oborniki Śląskie, Zagłębie Sosnowiec, Moto-Jelcz Oława i niemiecki LHC Cottbus. Mecze od piątku do niedzieli odbywać się będą w halach SP 105 przy ulicy Saperów (młodzicy) i na Zawiszowie przy ul. Galla Anonima (juniorzy młodsi).

Jakub Marcinkowski (2000-2015) był uznawany za jeden z największych talentów świdnickiej piłki ręcznej w ostatnich latach. Lider drużyny na boisku i poza nim. Imponował warunkami fizycznymi. Dysponował mocnym rzutem lewą ręką. Zmarł niespodziewanie 29 maja 2015 roku podczas rozgrywanego w Kielcach finału Mistrzostw Polski młodzików.

Szczegółowy terminarz: https://skprswidnica.pl/download/kuba%20terminarz19.pdf

/MDvR/

Poprzedni artykułWysprzątali żydowski cmentarz
Następny artykułChcą lepszej przyszłości dla młodzieży. Szkoły podpisały porozumienie [FOTO]