W środę konieczne było przerwanie prac przy modernizacji kolejnego peronu i tunelu na stacji kolejowej w Jaworzynie Śląskiej. Jak już informowaliśmy, operator koparki natknął się na niewybuch z czasów II wojny światowej.
Jak się okazuje, na łyżce koparki znalazła się bomba lotnicza z czasów II wojny światowej o długości ponad metra. Od wczoraj niewybuchu pilnują policjanci. Około ósmej rano z Głogowa wyruszył patrol saperski, który zabierze groźne znalezisko.
Na razie ruch pociągów odbywa się normalnie. Jak informuje Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy, mogą pojawić się chwilowe utrudnienia podczas załadunku bomby na samochód saperski.
Aktualizacja: Po godzinie 11.00 saperzy wywieźli niewybuch z placu budowy.
/red./
Zdjęcia KPP w Świdnicy
![Blisko 5,4 mln złotych na nowe drogi rowerowe w gminie Świdnica. Na jednym odcinku prace już trwają [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/gmina-Swidnica-nowe-sciezki-rowerowe-2026.06.01-3-238x178.jpg)




![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/mp-Trybunalska-1-100x75.jpg)
![Jaroszów. Pożar butli gazowej w budynku mieszkalnym [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/Jaroszow-pozar-butli-gazowej-2026.05.30-0-100x75.jpg)

