Strona główna Polityka Sympatycy “Wiosny” w Świdnicy: chcemy dyskutować, nie urządzać polityczne wiece

Sympatycy “Wiosny” w Świdnicy: chcemy dyskutować, nie urządzać polityczne wiece

21

Do tej pory debatowali jedynie o planach utworzenia nowej inicjatywy politycznej i jej przyszłym programie. W czwartek doszło do pierwszego w regionie spotkania sympatyków “Wiosny”, na czele której stanął były prezydent Słupska, Robert Biedroń.

Jak zapewnia przedstawiciel partii Wiosna, odpowiadający z budowę struktur nowego ruchu na terenie dawnego województwa wałbrzyskiego, zainteresowanie inicjatywą Biedronia powiększa się z każdym tygodniem. – Jeżdżąc od początku grudnia po całym, dawnym województwie wałbrzyskim odbyłem sześć spotkań. W każdym z nich uczestniczyło po kilkanaście osób. Na pierwszym spotkaniu w Świdnicy było około siedmiu osób, na drugim spotkaniu już było około 13-14, dzisiaj było już ponad 20 osób. Myślę, że w perspektywie to będzie kilkadziesiąt osób zaangażowanych w projekt – mówi Mariusz Kotarba. – Nie spotykamy się przy kawie i ciasteczku, by porozmawiać o niczym, tylko rozmawiamy o konkretnych problemach Polaków jako oddolna inicjatywa mieszkańców – dodaje. Taki też przebieg miało spotkanie zorganizowane w środę, podczas którego dyskutowano o poszczególnych punktach programu “Wiosny”, w tym o sprawach ochrony zdrowia, emerytur obywatelskich, współpracy w ramach Unii Europejskiej, czy też podatków.

Kotarba tłumaczy przy tym, że struktury partii dopiero będą powstawać. Najistotniejsza w nowym ruchu ma być oddolna inicjatywa i zebranie w poszczególnych regionach sympatyków, którzy będą chętnie i aktywnie działać na rzecz “Wiosny”. – Podchodzimy bardzo poważnie do weryfikacji osób, które chcą przystąpić do tego projektu. Zgłasza się dużo osób. Chodzi także o to, żeby samemu sobie odpowiedzieć na pytanie: czy to jest partia dla mnie, czy też nie. Żebyśmy nie tworzyli kolejnej wydmuszki, do której ludzie idą tylko po to, żeby coś zyskać – wyjaśnia pełnomocnik zarządu na region wałbrzyski.

Odniósł się przy tym do kwestii finansowania nowego ruchu. Część komentatorów oraz polityczni konkurenci pytało, skąd pochodzą pieniądze na organizację szeregu konwencji zorganizowanych w największych miastach Polski. Sam Biedroń zapewniał jednak, że w tej sprawie nie ma nic do ukrycia, a pieniądze pochodziły od sympatyków nowej partii. – Opieramy się wyłącznie na składkach i są to składki dobrowolne. Prosimy tylko o wpłatę i ludzie wpłacają: po 40, 50 złotych. Niektórzy przesyłają druczki potwierdzające wpłatę, ale nie o to w tym wszystkim chodzi. Chodzi o stworzenie oddolnego ruchu – żeby każdy czuł, że jest częścią tego projektu. Ludzie wiedzą, że wszystko kosztuje, dlatego próbują pomóc. Chcą, żeby w Polsce rzeczywiście się coś zmieniło – tłumaczy Kotarba.

W najbliższym czasie nie jest planowane ogłaszanie kandydatów “Wiosny”, którzy mieliby powalczyć o mandat do Parlamentu Europejskiego.

Michał Nadolski
nadolski@swidnica24.pl

 • Nie usuwajcie konta!

  Heh, wszystkie nowoczesne partyjki tak zaczynają. Dyskutować, bliżej ludzi, bez subwencji… A jak już zdobędą stanowiska, to się na wyborców wypinają, jak nasi nowocześni radni od głosowania za koncesją na sprzedaż alkoholu. Prawda, panie Paluszek i panie Bokszczanin? 🙂

  • medyk

   A co do tego ma głosowanie tyczące tej żałosnej koncesji?

   • Nie usuwajcie konta!

    Bo mechanizm jest ten sam. Najpierw usta pełne hasełek i frazesów, a potem usta pełne wody.

    • medyk

     1. Za uchwała zagłosowali wszyscy poza jedną osobą.
     2. Są miasta gdzie ta odległość jest 100 150 metrów.
     3. Masz uczulenie to idź do lekarza

     • Nie usuwajcie konta!

      A ten punkt 3. to co ma być? Mowa miłości?

     • medyk

      Odstaw to co bierzesz, jest jeszcze szansa.

     • Nie usuwajcie konta!

      Dla Ciebie nie ma już żadnej, smutasku.

    • Lech Bokszczanin

     Usta pełne wody?
     Zarówno w komentarzach pod jednym z artykułów poświęconych uchwale przez Pana wskazanej, jak i w innym artykule wyjaśniłem powody takiego a nie innego głosowania…proszę poczytać jeszcze raz.
     Może się Pan z moją argumentacją nie zgadzać, ale proszę nie pisać, że unikam rozmowy.
     Zawsze możemy się spotkać i porozmawiać…
     Pozdrawiam

     • Nie usuwajcie konta!

      Panie Lechu, wystarczyło zagłosować honorowo. Jak pan Drobny. Jemu nikt teraz nie może nic zarzucić. Kto wie, może gdyby Pan nie był wiceprzewodniczącym, to też by Pan mógł zagłosować zgodnie z sercem, a nie z dyscypliną. Przykro mi, ale tak to wygląda.

     • Lech Bokszczanin

      Sugeruje Pan, że dyscyplina obejmuje całą radę, z wyłączeniem Pana Drobnego. Śmiała teza.
      Zagłosowałem z powodów, o których pisałem i mówiłem wcześniej.
      Jak napisałem powyżej, nie musi się Pan zgadzać z moją argumentacją, ale proszę nie sugerować, że nabrałem wody usta, bo nie unikam dyskusji nawet w tak nieprzyjemne sprawie jak uchwała alkoholowa.
      Różnijmy się, ale szanujmy…i nie sugerujmy nieprawdy na czyjś temat.

      Nie będę tłumaczył swojego stanowiska w jednej sprawie pod wszystkimi artykułami, pod którymi Pan będzie nawiązywał do mnie i do Pana Paluszka, i naszych postaw przy jednej uchwale, proszę jednak nie odbierać tego jako ucieczkę od tematu, ponieważ został on przeze mnie już wyjaśniony.

      A tak na marginesie, nie każdy czyta komentarze pod artykułami, ja też nie czytam wszystkich, więc jeżeli chce Pan zadać pytanie i uzyskać odpowiedź, wypada zrobić to tak, żeby pytanie do zainteresowanego trafiło. Stawianie imiennych pytań na forum, które nie każdy przegląda, może powodować brak odpowiedzi, co postawi osobę pytaną w złym świetle…a nie chcę myśleć, że robi to Pan celowo.
      Dane kontaktowe do części radnych znajdzie Pan bez większego problemu na stronie rady, a i media społecznościowe mogą być pomocne.

     • Nie usuwajcie konta!

      Pan wybaczy, ale sam będę decydował gdzie publikuję swoje przemyślenia, tak jak panowie zdecydowali o losach kilku przedsiębiorców. To miejsce jest idealne, bo nie każdy korzysta z serwisów społecznościowych. Proszę mi nie zarzucać braku szacunku, tak jak ja nie zarzucam Panu nieprawdy. Napisałem jedynie jak to wygląda. Sprawa koncesji alkoholowej będzie wracała przy każdej możliwej okazji, żeby mieszkańcy pamiętali, jak bezkrytycznie i w sposób nieprzemyślany głosują niektórzy radni, do czego po wybuchu medialnej bomby sami się przyznali w odrębnym artykule. Nazwiska Pana oraz pana Paluszka miały się kojarzyć z powiewem świeżości i nowości w skostniałej radzie, a niestety wygląda na to, że będą kojarzone raczej z rozczarowaniem.

     • Lech Bokszczanin

      Ależ ja nie zabraniam publikowania przemyśleń na żadnym forum.
      Niemniej zadanie pytania bezpośrednio do wskazanej osoby na forum, które nie każdy przegląda, prowadzić może do braku odpowiedzi…a potem do wyciągnięcia wniosku, że dany radny unika odpowiedzi.
      Czytałem wypowiedź radnych, którzy stwierdzili, że nie czytali uchwały przed głosowaniem. Nie zamierzam ich usprawiedliwiać i odpowiadam tylko w swoim imieniu.
      Zapewniam, że w moim przypadku tak nie było. Czytałem uchwałę i zapoznałem się z nią ponownie podczas pracy komisji opiniującej.

     • Nie usuwajcie konta!

      I jeszcze coś. Ja rozumiem, że może to Panów irytować, ale najwyraźniej trzeba władzy patrzeć na ręce. Zwłaszcza tej “nowej”, żeby nie nabrała złych nawyków. Z pozdrowieniami.

     • Lech Bokszczanin

      Nie irytuje mnie patrzenie na ręce władzy…przeciwnie, kiedy popełnię błąd, będę wdzięczny za jego wskazanie.
      Również pozdrawiam.

 • Młody

  Tysiąc euro minimalna płaca i darmowe przeloty w Unii 😉

 • BA

  Pod płaszczykiem wyzwolenia narodowego coraz śmielej wkracza w nasze życie kulturowa i moralna destrukcja.

  • Obi von Kenobi ;-)

   Kulturowa i moralna destrukcja ? 😁😁 A .. to teraz taki przekaz z Imperium Dwóch Bliźniaczych Wież !

 • henryk

  Widzę patrząc na niektóre postacie,że “wiosna”w Świdnicy zanim rozkwitła,to już na samym początku się wypaliła i gaśnie.

  • Mariola

   Czy mi się wydaje, czy jedna z pań to twarz SLD?

 • YES

  Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty 🙂

  • Perun

   Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi
   Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni
   Zdjąłem z niej zmoknięte palto, posadziłem vis a vis
   Zapachniało, zajaśniało, wiosna, ach to ty
   Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty:)