Strona główna 0_Slider Ruszyły zapisy do darmowego żłobka. Przedszkole też będzie bezpłatne

Ruszyły zapisy do darmowego żłobka. Przedszkole też będzie bezpłatne

0

Przez dwa lata maluchy ze żłobka, a przez rok przedszkolaki będą korzystały z nowego obiektu przy ul. Kościuszki w Strzegomiu. 1 marca ruszają zapisy do żłobka. Czeka 50 miejsc.

Żłobkowo-przedszkolny budynek powstał za blisko 17 milinów złotych (ponad 10 mln to dofinansowanie ze środków zewnętrznych) w miejsce dawnego Publicznego Przedszkola nr 4. Powierzchnia użytkowa liczy ponad 1900 m kw. W jego skład wejdzie m. in. 6 sal przedszkolnych i żłobkowych, sala wielofunkcyjna, antresole, szatnie, zaplecze kuchenne, gabinet pielęgniarki i logopedy, pomieszczenia biurowe i techniczne. Na terenie przy przedszkolu powstały m. in. 3 place zabaw dostosowane do różnych grup wiekowych, zjeżdżalnie terenowe i amfiteatr terenowy, sad owocowy oraz ogrody „ptasi” i „motyli”. – Trwają jeszcze prace kosmetyczne, porządkowanie terenu wokół. Dzieci pojawią się tu w kwietniu – zapowiada burmistrz Zbigniew Suchyta.

Dzięki dwóm programom udało się pozyskać ponad 4 miliony złotych na zapewnienie dzieciom bezpłatnej opieki. Żłobek poprowadzi Fundacja Edukacji Europejskiej, która znalazła się wśród beneficjentów programu wspierania młodych rodziców w powrocie do pracy. 2,8 miliona złotych dotacji i pół miliona z budżetu gminy  pozwolą na utrzymanie przez dwa lata 50 miejsc dla najmłodszych dzieci. Warunkiem przyjęcia jest powrót rodzica do pracy. Kolejne 15 miejsc uruchomi prywatna firma w niepublicznym żłobku.

Przez rok za darmo do przedszkola będzie uczęszczała setka dzieci. Jest to możliwe dzięki 1.3 miliona złotych wsparcia ze środków europejskich.

/opr. red./

Poprzedni artykułZUS śle listy do 200 tysięcy dolnośląskich przedsiębiorców
Następny artykułGdzie chcieliby ustawić replikę samolotu Czerwonego Barona?