Strona główna 0_Slider „Muzyczne podróże” na karnawałowym balu podopiecznych PSONI

„Muzyczne podróże” na karnawałowym balu podopiecznych PSONI [FOTO]

0

Dużo dobrej muzyki, świetna zabawa i specjalne zadania – tak właśnie wyglądał bal karnawałowy dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, który odbył się w środę w Klubie Bolko. Imprezę zorganizowało świdnickie koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Karnawał to radość imprez i zabaw, które ogarnia cały świat. Nasz karnawał jest co roku magiczny przepełniony muzyką i świetną zabawą – mówi Katarzyna Walczak, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy „Tęcza”. – Dziś sala w Bolku wyglądała inaczej, było jak w bajce – kolorowo i wesoło. To dzień niezwykły, wyczekiwany od wielu tygodni. Wszyscy podopieczni prezentowali barwne stroje karnawałowe – dodaje.

Bal od kilku lat cieszy się dużym zainteresowaniem. Jest atrakcją bardzo lubianą, dostarczającą wielu pozytywnych przeżyć i radości. W środę w Klubie Bolko bawili się podopieczni Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego, Środowiskowego Domu Samopomocy w Świdnicy oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej z Mokrzeszowa. Wesoła atmosfera sprzyjała rozmowom, nawiązywaniu nowych kontaktów koleżeńskich oraz podtrzymywaniu już istniejących. Wszyscy bawili się w rytm niezwykle skocznej i żywiołowej muzyki.

Niezmiernie ważnym aspektem corocznie organizowanego balu jest integracja środowiska osób z niepełnosprawnością. Pozwala ona na wzmocnienie współpracy między placówkami co owocuje wieloma nowymi pomysłami oraz inicjatywami podejmowanymi na rzecz osób z niepełnosprawnością. A jak przekonali się uczestnicy balu integracja to nie tylko słowo, ale i świetna zabawa – zaznacza Walczak, dziękując wszystkim podopiecznym, rodzicom i pracownikom za zaangażowanie w przygotowanie balu i wspaniałą zabawę, a także już teraz zapraszając na kolejną karnawałową imprezę.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułHorror w walentynki? Specjalny maraton w Cinema3D [KONKURS]
Następny artykułDuszący dym z komina w centrum miasta. „Wychodząc z domu musimy mieć maski”