Strona główna Wydarzenia Świebodzice Kręgielnia po remoncie otwarta

Kręgielnia po remoncie otwarta

1

Najstarsza kręgielnia w powiecie świdnickim przeszła metamorfozę. W otwarciu po remoncie uczestniczyli, obok świebodzickiej młodzieży, burmistrz Paweł Ozga, starosta świdnicki Piotr Fedorowicz i minister Anna Zalewska, która jako nastolatka odnosiła sukcesy w sportowej grze w kręgle.

Przebudowa obiektu, który istnieje przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Świebodzicach od 1982 roku, pochłonęła ponad 1,5 miliona złotych. Część potrzebnych środków gmina pozyskała z Ministerstwa Sportu i Rekreacji.

W kręgielni znajdują się dwa tory do bowlingu oraz dwa tory do gry w klasyczne kręgle. Nad każdym z torów znajduje się monitor, na którym wyświetlane są wyniki, czas gry oraz podpowiedzi jak pokierować kulą, żeby zbić jak najwięcej kręgli.

Nowoczesna maszynownia oraz elektronika ją sterująca pozwalają na łatwą i bezstresową obsługę. Obiekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Mimo napiętej sytuacji w polskiej oświacie, która zmaga się ze skutkami reformy i groźba strajków nauczycielskich, czas na udział w otwarciu znalazła minister edukacji Anna Zalewska. Szefowa MEN jest z urodzenia świebodziczanką, w młodości sportowo grała w kręgle.

Kręgielnia przy ul. Rekreacyjnej będzie otwarta codziennie od 12.00 do 22.00.

/opr. red./

Poprzedni artykułJaki będzie dalszy los budynków po opuszczanych szkołach?
Następny artykułDzieci z Witoszowa wirtualnie adoptowały psa