Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Dzieci z Witoszowa wirtualnie adoptowały psa

Dzieci z Witoszowa wirtualnie adoptowały psa

0

21 lutego klasę VI a w Szkole Podstawowej w Witoszowie Dolnym odwiedziły: Małgorzata Prończuk – pracownik Schroniska dla Zwierząt w Świdnicy oraz Anna Rewrowska – wolontariuszka tej instytucji. Na wizytę z niecierpliwością czekali uczniowie, ponieważ panie do szkoły przybyły wraz z podopiecznym schroniska – psem Portosem.

Niecodzienna wizyta wiązała się z wirtualną adopcją, jakiej wspólnie podjęła się klasa. Była nagrodą za starania i pracę dzieci. Panie opowiedziały uczniom, jak prawidłowo zajmować się zwierzętami, jak funkcjonuje schronisko oraz jak wygląda codzienna praca wolontariuszy w . Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali historii związanych z trudnymi losami zwierząt przebywających w schronisku.

Od października 2018 roku nieprzerwanie troszczymy się już o trzeciego psa. Nasza współpraca ze schroniskiem w Świdnicy polega na regularnej zbiórce karmy, potrzebnych rzeczy i pieniędzy przeznaczonych na utrzymanie psów czy pokrycie kosztów leczenia. Mimo smutnych doświadczeń związanych ze stratą pierwszej zaadoptowane suczki – Smerfetki, która chorowała na nowotwór, dzieci nie zraziły się do przedsięwzięcia i nadal są bardzo chętne do współpracy. Z zaangażowaniem i radością przystąpiły do następnego wyzwania i podjęły się opieki nad kolejnym opuszczonym pieskiem. Dzięki klasowej inicjatywie, która jest wspierana przez rodziców, uczniowie uczą się odpowiedzialności, budowania przyjaznych relacji ludzko-zwierzęcych oraz prawidłowej opieki nad czworonogami. Ponadto w praktyce poznają ideę wolontariatu, do której po ukończeniu 16 roku życia mogą samodzielnie przystąpić – podsumowuje spotkanie Monika Janiszewska, wychowawczyni klasy.

/UG Świdnicy/

Poprzedni artykułKręgielnia po remoncie otwarta
Następny artykułRozpoznajesz te kobiety? Zawiadom policję!