Strona główna Sport Piłka ręczna Juniorzy ŚKPR-u blisko 1/8 finału Mistrzostw Polski!

Juniorzy ŚKPR-u blisko 1/8 finału Mistrzostw Polski!

0

Dzięki sobotniej wygranej piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica są o krok od wywalczenia awansu do najlepszej szesnastki w kraju. Mają na koncie dwa zwycięstwa i w niedzielnym kończącym turniej meczu ze Śląskiem Wrocław mogą sobie pozwolić nawet na nieznaczną porażkę. Wygrana przypieczętuje pierwsze miejsce w turnieju i teoretycznie nieco łatwiejszych rywali w 1/8 finału MP.

Sobotnie spotkanie z Nielbą dostarczyło niezwykłych emocji. Wydawało się, że ŚKPR kontroluje wydarzenia na parkiecie długo utrzymując przewagę 5-6 goli. Tak było jeszcze w 37. minucie (25:19). Wówczas Szare Wilki dopadł przestój, a gospodarze zaczęli odrabiać straty. W 53. minucie miejscowi doprowadzili do remisu 28:28, a cztery minuty później wyszli na prowadzenie 29:28. Na szczęście w końcówce ŚKPR wrócił na właściwe tory i zapewnił sobie zasłużoną wygraną. Gola na 31:30 rzucił w ostatniej minucie Paweł Starosta.

Nielba Wągrowiec – ŚKPR Świdnica 30:31 (15:21)

ŚKPR: Matlęga, Jabłoński, Wiszniowski – Borowski 8, Chmiel 6, Wychowaniec 6, Kozak 4, Starosta 3, Pęczar 2, Reko 1, Zaremba 1, Etel, Pierzak

Kary: Nielba 12 minut, SKPR 10 minut

Karne: Nielba 3/2, ŚKPR 3/2

CKS SMS Szczecin – Śląsk Wrocław 27:26