Strona główna 0_Slider Doda i Patrycja Markowska. Dni Świdnicy 2019

Doda i Patrycja Markowska. Dni Świdnicy 2019

2

Dyrektor Świdnickiego Ośrodka Kultury zdradza szczegóły tegorocznego święta miasta. Dni Świdnicy zaplanowano od 31 maja do 2 czerwca. Będą kosztowały 230 tysięcy złotych. Podobnie jak rok temu impreza odbędzie się w dwóch lokalizacjach: w Rynku oraz na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Tegoroczne świętowanie rozpocznie się 31 maja w Rynku, gdzie odbędzie się organizowana od kilku lat „Gryfiada”. Następnie zaprezentują się świdnickie zespoły taneczne i muzyczne. Na godzinę 16.00 zaplanowano koncert Arki Noego.

Od godz. 19.00 rozpoczną się koncerty na terenie OSiR-u. Gwiazdą tego dnia będzie Doda.

1 czerwca kolejna odsłona imprez w Rynku. Tym razem Nadleśnictwo i Urząd Miejski zapraszają na Święto Dzika. Czeka wiele stoisk edukacyjnych, degustacje, prezentacje nadleśnictw. Wszystko uświetnią występy świdnickich grup tanecznych i wokalnych. Z kolei wieczorem odbędą się koncerty na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Śląskiej. Zagrają Łona i Webber oraz Patrycja Markowska.

2 czerwca OSiR zaprasza na Piknik Sportowy. Po sukcesie tego wydarzenia w ostatnich latach organizatorzy postanowili je kontynuować. To także dzień koncertów na dużej scenie. Tym razem z akcentem międzynarodowym – wystąpi gwiazda muzyki dance Danzel. Wcześniej zaprezentuje się grupa disco polo Andre.

Przez cały czas trwania obchodów Dni Miasta na uczestników czekać będą stoiska gastronomiczne i wesołe miasteczko.

/Źródło: komunikat dyrektora ŚOK/

Poprzedni artykułJerzy Owsiak dziękuje świdniczanom za wsparcie
Następny artykułTowarzyski turniej hokeja w Świdnicy