Strona główna Temat dnia 123 tysiące od wiernych, 1,4 miliona od Unii

123 tysiące od wiernych, 1,4 miliona od Unii

14

Wiadomo już, ile udało się zebrać podczas kwesty zorganizowanej 13 stycznia we wszystkich kościołach diecezji świdnickiej, której celem było wsparcie budowy Domu Samotnej Matki w Pieszycach. Zapowiedziana przez biskupa Ignacego Deca zbiórka zbiegła się w czasie z 27. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dzielę się w Wami informacją jaką otrzymałem od Caritas Diecezji Świdnickiej, która koordynuje prace związane z powstaniem i uruchomieniem Domu Samotnej Matki w Pieszycach. Przypomnę, że na ten cel, przed miesiącem, w niedzielę 13 stycznia br. została przeprowadzona w całej diecezji zbiórka do puszek. Zebraliśmy kwotę: 123 020 zł – informuje biskup Ignacy Dec w komunikacie, który w najbliższą niedzielę zostanie odczytany w kościołach diecezji świdnickiej. – Dziękuję wszystkim osobom, które włączyły się poprzez swoją ofiarę w dzieło powstawania w naszej Diecezji Domu Samotnej Matki. Wyrażam staropolskie Bóg zapłać za wasze modlitwy i ofiary pieniężne, bez których realizacja tego zadania byłaby niemożliwa – dodaje Dec.

Realizowana przez Caritas Diecezji Świdnickiej inwestycja o wartości niemal 1 mln 657 tys. złotych otrzymała dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w wysokości ponad 1 mln 408 tys. złotych. Przebudowa istniejącego budynku na dom samotnej matki ma się zakończyć do 30 kwietnia 2019 roku.

Zapowiedziana na początku roku diecezjalna zbiórka wywołała kontrowersje z uwagi na jej termin. Zbiegła się ona w czasie z kwestą wolontariuszy wspierających 27. finał WOŚP. – Proszę się nie dopatrywać złych intencji z naszej strony, gdyż to nie jest działanie na czyjąś niekorzyść, wręcz przeciwnie, by służyć pomocą i wsparciem osobom potrzebującym – tłumaczył rzecznik kurii świdnickiej, ks. Daniel Marcinkiewicz. Głos w tej sprawie zabrali wówczas także przedstawiciele WOŚP. – Jako Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ze wszystkich sił trzymamy kciuki za powodzenie zbiórki w kościołach diecezji świdnickiej i mamy nadzieję, że przyniesie jak największy rezultat finansowy oraz pozwoli Caritas na konkretną pomoc dla placówki – mówił Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy Orkiestry. Podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sztaby działające w powiecie świdnickim uzbierały 394 079 złotych.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułRewitalizacja Świdnicy: kamienice i zabytki po remontach
Następny artykułGrupy wylosowane, niebawem start świdnickiego święta futbolu! [FOTO, VIDEO]