Strona główna 0_Slider Grupy wylosowane, niebawem start świdnickiego święta futbolu!

Grupy wylosowane, niebawem start świdnickiego święta futbolu! [FOTO, VIDEO]

0

Dwanaście drużyn na starcie, w tym jedna ekipa z Czech i jedenaście polskich zespołów z aż sześciu województw. I Memoriał Piłkarski im. Grzegorza Solarza organizowany przez Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica zapowiada się niezwykle interesująco. Za nami oficjalna ceremonia losowania grup trzydniowego turnieju, który odbędzie się już w dniach 1-3 marca!

Nie często w Świdnicy jesteśmy świadkami podobnych wydarzeń, stąd emocje były na prawdę spore. Podczas spotkania przedstawiono sylwetkę głównego patrona turnieju – Grzegorza Solarza. Były trener przedwcześnie zmarł w 2018 roku, prowadząc w przeszłości przez wiele lat drużyny świdnickiego klubu. Zawody przeznaczone będą dla piłkarzy w kategorii wiekowej U-13, a cała walka toczyć się będzie o bardzo atrakcyjne nagrody. Oprócz pucharów, medali i dyplomów, na najlepsze drużyny czekają bony pieniężne do wykorzystania w formie sprzętu sportowego w firmie JAKO Polska – kwoty: 1200, 800, 500 i 300 zł. Wyróżnieni zostaną ponadto najlepsi piłkarze każdej drużyny i najlepsi zawodnicy całego turnieju. Tu na graczy czekają między innymi nagrody w postaci sprzętu elektronicznego i sprzętu sportowego.

 

Link do relacji na żywo – materiał Sportowy Wałbrzych TV: https://www.facebook.com/sportowywalbrzych/videos/256703761899537/UzpfSTEwMjUxNzM4MDA6MTAyMTU5OTA0NzA0NDc2NjY/

 

Do rywalizacji przystąpi dwanaście drużyn, które dziś przydzielono do dwóch grupo po sześć zespołów. W grupach zmagania toczyć się będą systemem „każdy z każdym”, a każda z ekip rozegra po pięć spotkań w wymiarze czasowym 25 minut każe. Pierwsze trzy zespoły z każdej z grup awansują do Ligi Mistrzów, natomiast drużyny z miejsc 4-6 utworzą Ligę Europy. Rezultaty pomiędzy zainteresowanymi drużynami z pierwszego etapu zostaną przepisana, a każda z ekip rozegra kolejne trzy pojedynki – czas meczu 29 minut. Łącznie każda z drużyn rozegra aż osiem meczów spędzając na boisku sporo ponad 200 minut!

Turniej rozegrany zostanie na sztucznym boisku Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Rozpocznie się w piątkowe (1 marca) popołudnie, a zakończy w niedzielę, 3 marca około 17.00. Ceremonię zamknięcia I Memoriału Piłkarskiego im. Grzegorza Solarza przewidziano w okolicy głównej płyty świdnickiego OSiR-u. Organizatorem turnieju jest Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica, a jednym z patronów medialnych portal Swidnica24.pl.

Ostateczny podział na grupy:

Grupa A: 
– Akademia Piłkarska Reissa Poznań (województwo wielkopolskie)
– Miedź Legnica (województwo dolnośląskie)
– Kania Gostyń (województwo wielkopolskie)
– Juventus Academy Bydgoszcz (województwo kujawsko-pomorskie)
– Zjednoczeni Żarów (województwo dolnośląskie)
– SK Sedlec (Czechy)

Grupa B:
– Polonia-Stal Świdnica (województwo dolnośląskie)
– Żaki Szczecin (województwo zachodniopomorskie)
– Boruta Zgierz (województwo łódzkie)
– Górnik Wałbrzych (województwo dolnośląskie)
– Karolina Jaworzyna Śląska (województwo dolnośląskie)
– MKS Żory (województwo śląskie)

Wkrótce podany zostanie oficjalny terminarz gier. Zmagania ruszają za równo 14 dni!

/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykuł123 tysiące od wiernych, 1,4 miliona od Unii
Następny artykułBędzie batalia o uchwałę alkoholową? W Olsztynie właściciel pubu wygrał z miastem