Strona główna 0_Slider Wstęp na basen kryty coraz droższy. Radni pytają o przyczynę

Wstęp na basen kryty coraz droższy. Radni pytają o przyczynę

15

Ceny biletów w okolicznych aquaparkach są porównywalne, a oferują na pewno większe atrakcje niż nasz basen – twierdzi Zofia Skowrońska-Wiśniewska, która wraz z pozostałymi radnymi klubu Wspólnoty Samorządowej zwróciła się do władz miasta z prośbą o wyjaśnienie ostatnich podwyżek biletów wstępu na kąpielisko przy ulicy Równej.

Dlaczego wzrosły ceny biletów na basenie krytym od 1 stycznia 2019 roku? – pytała Zofia Skowrońska-Wiśniewska podczas piątkowej sesji Rady Miejskiej. – Bilet normalny kosztuje teraz 10 złotych (kosztował 8 złotych), ulgowy 7 złotych (kosztował 5 złotych), karnety dla seniorów wzrosły o 20 złotych, z 40 do 60 złotych, natomiast zwykły karnet kosztuje teraz 80 złotych – wyliczała radna Wspólnoty Samorządowej.

Jak zaznaczyła, ceny biletów w okolicznych aquaparkach są porównywalne, oferując jednak większe atrakcje niż świdnickie, kryte kąpielisko. Przykładowo, za wstęp na otwartą we wrześniu ubiegłego roku pływalnię w Witoszowie Dolnym, ze strefami pływania, rekreacji i saunami, trzeba zapłacić od 10 złotych w dni robocze do 12 złotych w weekendy (bilet ulgowy odpowiednio 8 i 10 złotych). W przypadku Delfinka w Strzegomiu pierwsza godzina pływania wiąże się z kosztem w wysokości 6 złotych w dni robocze (od 15.00 do 22.00) lub 6,5 zł w soboty, niedziele i święta (od 9.00 do 22.00). Bilet ulgowy to odpowiednio 5 i 5,5 zł. Za wstęp do bielawskiego aquaparku Aquarius trzeba zapłacić od 8,50 do 12 złotych za godzinę, w zależności od dnia tygodnia i pory dnia.

Nasz basen nie jest zapełniony w godzinach popołudniowych, a jeszcze dodatkowe opłaty spowodują rezygnację części osób z korzystania z basenu. Myślę, że należałoby poszukać dodatkowych środków w zagospodarowaniu całego budynku i może byłby on bardziej rentowny – sugerowała Skowrońska-Wiśniewska, kierując interpelację do prezydent Świdnicy i jej zastępcy, Jerzego Żądło, do niedawno szefa OSiR.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułMorsowanie w Komorowie. Pośród lodu i w promieniach słońca [FOTO]
Następny artykułMistrzowie parkowania [FOTO]