Strona główna 0_Slider W Świdnicy wystąpi szkółka słynnego Juventusu Turyn

W Świdnicy wystąpi szkółka słynnego Juventusu Turyn

0

Coraz więcej kart odkrywanych jest w związku z I Memoriałem Piłkarskim im. Grzegorza Solarza. Impreza organizowana przez Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica odbędzie się w dniach 1-3 marca na sztucznym boisku OSiR-u. W imprezie poświęconej pamięci zmarłego trenera wezmą zespoły z Polski i Czech. 

Lista zgłoszeniowa jest już niemal zamknięta, a organizatorzy systematycznie przedstawiają kolejne ekipy, które w pierwszy weekend marca powalczą o triumf w turnieju. Ten przeznaczony będzie dla piłkarzy z rocznika 2006 i zgromadzi na starcie 12 zespołów. Niezwykle ciekawie zapowiada się obecność drużyny, która została przedstawiona wczoraj na oficjalnym fanpage’u poświęconym Memoriałowi Piłkarskiemu im. Grzegorza Solarza. Chodzi o Juventus Academy Bydgoszcz – szkółkę bazującą na metodologii treningowej opracowanej przez słynny Juventus Turyn! Chłopcy z Bydgoszczy trenują w większości od 5 lat i przyjadą do nas rocznikiem 2007. Jesienią grając dolnym rocznikiem sięgnęli po mistrzostwo II ligi kujawsko-pomorskiej.

Wcześniej przedstawiono czwórkę innych zespołów. W Świdnicy zagrają między innymi znane z występów w ligach dolnośląskich drużyny Miedzi Legnica i Górnika Wałbrzych. Na sztucznym boisku Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji kibicom zaprezentują się ponadto zawodnicy czeskiego TJ Smrzice i oczywiście gospodarze – MKS Polonia-Stal Świdnica. Podopieczni trenera Mariusza Krupczaka mają za sobą niezwykle udane rozgrywki I ligi dolnośląskiej. Biało-zieloni zakończyli jesień na trzeciej pozycji w naszym województwie, ustępując miejsca tylko ekstraklasowym klubom – Śląskowi Wrocław i Zagłębiu Lubin. Kolejne zgłoszone już zespoły poznamy niebawem.

Trener Grzegorz Solarz przez wiele sezonów prowadził grupy treningowe Polonii-Stali Świdnica, głównie w kategoriach młodzików, trampkarzy i juniorów młodszych. Przez jego “skrzydła przewinęło” się wielu zawodników, którzy do dziś reprezentują barwy świdnickiego klubu. Dał się poznać jako dobry trener, wychowawca, zaangażowany w swoją pracę. Zmarł w maju 2018 roku w wieku 50 lat, a swoje kolejne mecze rozgrywa już w niebie… Jak zapewniają organizatorzy, marcowe zawody nie będą inicjatywą jednoroczną. Turniej ma być organizowany cyklicznie, będąc w tym okresie znakomitym przetarciem dla zawodników przed startem wiosennych zmagań ligowych.

Patronem medialnym wydarzenia jest portal Swidnica24.pl.