Strona główna 0_Slider W Świdnicy wystąpi szkółka słynnego Juventusu Turyn

W Świdnicy wystąpi szkółka słynnego Juventusu Turyn

0

Coraz więcej kart odkrywanych jest w związku z I Memoriałem Piłkarskim im. Grzegorza Solarza. Impreza organizowana przez Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica odbędzie się w dniach 1-3 marca na sztucznym boisku OSiR-u. W imprezie poświęconej pamięci zmarłego trenera wezmą zespoły z Polski i Czech. 

Lista zgłoszeniowa jest już niemal zamknięta, a organizatorzy systematycznie przedstawiają kolejne ekipy, które w pierwszy weekend marca powalczą o triumf w turnieju. Ten przeznaczony będzie dla piłkarzy z rocznika 2006 i zgromadzi na starcie 12 zespołów. Niezwykle ciekawie zapowiada się obecność drużyny, która została przedstawiona wczoraj na oficjalnym fanpage’u poświęconym Memoriałowi Piłkarskiemu im. Grzegorza Solarza. Chodzi o Juventus Academy Bydgoszcz – szkółkę bazującą na metodologii treningowej opracowanej przez słynny Juventus Turyn! Chłopcy z Bydgoszczy trenują w większości od 5 lat i przyjadą do nas rocznikiem 2007. Jesienią grając dolnym rocznikiem sięgnęli po mistrzostwo II ligi kujawsko-pomorskiej.

Wcześniej przedstawiono czwórkę innych zespołów. W Świdnicy zagrają między innymi znane z występów w ligach dolnośląskich drużyny Miedzi Legnica i Górnika Wałbrzych. Na sztucznym boisku Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji kibicom zaprezentują się ponadto zawodnicy czeskiego TJ Smrzice i oczywiście gospodarze – MKS Polonia-Stal Świdnica. Podopieczni trenera Mariusza Krupczaka mają za sobą niezwykle udane rozgrywki I ligi dolnośląskiej. Biało-zieloni zakończyli jesień na trzeciej pozycji w naszym województwie, ustępując miejsca tylko ekstraklasowym klubom – Śląskowi Wrocław i Zagłębiu Lubin. Kolejne zgłoszone już zespoły poznamy niebawem.

Trener Grzegorz Solarz przez wiele sezonów prowadził grupy treningowe Polonii-Stali Świdnica, głównie w kategoriach młodzików, trampkarzy i juniorów młodszych. Przez jego “skrzydła przewinęło” się wielu zawodników, którzy do dziś reprezentują barwy świdnickiego klubu. Dał się poznać jako dobry trener, wychowawca, zaangażowany w swoją pracę. Zmarł w maju 2018 roku w wieku 50 lat, a swoje kolejne mecze rozgrywa już w niebie… Jak zapewniają organizatorzy, marcowe zawody nie będą inicjatywą jednoroczną. Turniej ma być organizowany cyklicznie, będąc w tym okresie znakomitym przetarciem dla zawodników przed startem wiosennych zmagań ligowych.

Patronem medialnym wydarzenia jest portal Swidnica24.pl. 

Poprzedni artykułPuchar siatkarskich mistrzów świata przyjedzie do Świdnicy
Następny artykułDobre serca uczniów ze szkoły w Lutomi Dolnej