Strona główna 0_Slider Świebodzice postawią na połączenie z Wałbrzychem i darmową komunikację?

Świebodzice postawią na połączenie z Wałbrzychem i darmową komunikację?

1

28 stycznia ma zostać ogłoszony nowy rozkład jazdy komunikacji miejskiej w Świebodzicach, a od 2 lutego na ulice miasta ma wyruszyć nowy autobus – czwarty z zamówionych. Podczas jego prezentacji padły zapowiedzi o bliższej współpracy Świebodzic i Wałbrzycha w zakresie wspólnej komunikacji.

W listopadzie 2018 roku przedstawiona została koncepcja przebieg nowych tras komunikacji miejskiej w Świebodzicach. Według planów ówczesnych władz miasta, od nowego roku miejskie autobusy miały kursować na nowych liniach o numerach “0” – łączącej śródmieście z Osiedlem Piastowskim, “1” – do dzielnicy Pełcznica oraz “2” – do dzielnicy Ciernie. – Ważną zmianą jest także połączenie z Centrum Przesiadkowym, nowo wybudowanym miejscem w obrębie dworca PKP – chodzi o to, by mieszkańcy korzystający z połączeń kolejowych mogli dojechać do dworca autobusem i przesiąść się do pracy na pociąg – mówiła wówczas Agnieszka Bielawska ze świebodzickiego magistratu. Póki co, ostateczny rozkład jazdy nie został jeszcze przedstawiony.

Rozbudowa miejskiej komunikacji miała stać się możliwa dzięki kolejnemu autobusowi zakupionemu przez Świebodzice, dzięki któremu miasto dysponowałoby czterema nowoczesnymi pojazdami marki Mercedes. Koszt ich zakupu to łącznie 5,7 mln złotych. 11 stycznia odbyła się jazda testowa najnowszym autobusem z udziałem m.in. prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja oraz burmistrza Świebodzic Pawła Ozgi.

Już deklarowaliśmy próbę podjęcia bezpłatnej komunikacji. Jesteśmy już po rozmowie wstępnej z wójtem Cieszowa, jak i Dobromierza. Z panem prezydentem rozmawialiśmy o połączeniu naszych gmin, żeby ten nasz region łączyć a nie dzielić – mówił burmistrz Ozga w rozmowie z Radiem Wrocław. Samorządowcy rozważali m.in. możliwość kursowania świebodzickich autobusów do wałbrzyskiej strefy ekonomicznej. Na razie nie wiadomo jednak, czy i kiedy uda się te plany zrealizować..

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułWygrali po raz szósty z rzędu!
Następny artykułJazda po chodniku skończyła się potrąceniem dziecka