Strona główna 0_Slider Spektakl „Kolacja dla głupca” już za tydzień w Świdnicy

Spektakl „Kolacja dla głupca” już za tydzień w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]

0

Aktorów Wrocławskiego Teatru Komedia będziemy mieli okazję zobaczyć w Świdnicy po raz pierwszy w nowym roku. Na scenie Świdnickiego Ośrodka Kultury zespół teatralny zaprezentuje tym razem „Kolację dla głupca”. Wyśmienity spektakl pełen dobrego humoru, ale i egzystencjalnych przemyśleń wystawiony zostanie 2 lutego o godz. 18.00.

Tym razem w świdnickim teatrze Wrocławski Teatr Komedia zaprezentuje spektakl „Kolacja dla głupca”. Sztuka autorstwa według reżyserii Pawła Okońskiego to dwie godziny świetnej zabawy.

Grupa panów w średnim wieku z tzw. „towarzystwa” cyklicznie urządza sobie kolacje, na które zaprasza mniej inteligentnych, ich zdaniem, przedstawicieli naszego społeczeństwa. Podczas wystawnego posiłku starają się obnażyć ich intelektualne niedostatki, śmieszne  przyzwyczajenia, zabawny sposób mówienia itp. Kto przyprowadzi najgłupszego-wygrywa-tak w skrócie można opisać intencję tej dość dwuznacznej, delikatnie mówiąc, zabawy. Pewnego dnia jednak, w wyniku kilku nieprzewidzianych sytuacji, przedsięwzięcie wymyka się spod kontroli i zaczyna żyć swoim, bardzo interesującym, życiem…Okazuje się, że przypięcie komuś etykietki „głupca” nie zawsze musi oznaczać rzeczywisty poziom jego intelektu. Podsumowaniem może być cytat z klasyka: Z kogo się śmiejecie? Sami z siebie się śmiejecie…!  – zapowiadają twórcy spektaklu.

Według scenariusza „Kolacji dla głupca” Francis Veber nakręcił film „Kolacja dla palantów”, który obejrzały we Francji rzesze widzów, śmiejąc się do łez. Naszym skromnym zdaniem sztuka jest jeszcze lepsza! Zapraszamy Państwa na naszą kolację, może nie po to aby się najeść, ale do syta się pośmiać i szlachetnie rozbawić. Zespół Wrocławskiego Teatru Komedia obiecuje, że będzie Państwu smakowało! – dodają.

Obsada:
Paweł Broszak: Paweł Okoński
Krystyna Broszak: Marzena Oberkorn
Profesor Arszaniak: Marian Czerski
Franciszek Pinion: Mirosław Kropielnicki (gościnnie)
Gwidon Leblak: Tomasz Lulek/Krzysztof Grębski
Marlena: Katarzyna Baraniecka
Lesław Koniarz: Jerzy Mularczyk

Bilety w cenie 70 zł można nabyć w sekretariacie Świdnickiego Ośrodka Kultury – Rynek 43, boczne wejście (pn.-pt. godz. 8.00–16.00), Galerii Fotografii, Rynek 44 (w godz. otwarcia: wt.-pt. godz. 14.00–18.00, sob. 12.00–16.00), a także na stronie: https://bilety.sok.com.pl

Kto wygrał zaproszenia?

Dla naszych Czytelników mieliśmy dwa podwójne zaproszenia na sztukę „Kolacja dla głupca” w Świdnicy. Aby je zdobyć należało wysłać maila z odpowiedzią na pytanie konkursowe: Jak nazywa się autor sztuki „Kolacja dla głupca”? Chodziło oczywiście o francuskiego reżysera, scenarzystę i producenta filmowego Francisa Vebera. Laureatami konkursu zostali – Izabela Czechowska oraz Józef Domagała. Gratulujemy!

/red./

Poprzedni artykułPrzymarznięty łabędź, ognisko pod mostem i potrącony kotek. Interwencje straży miejskiej
Następny artykułNiemal setka uczestników pierwszych pływackich mistrzostw w Witoszowie Dolnym