Strona główna Sport Pływanie Niemal setka uczestników pierwszych pływackich mistrzostw w Witoszowie Dolnym

Niemal setka uczestników pierwszych pływackich mistrzostw w Witoszowie Dolnym

0

Mocny akcent na zakończenie pierwszego semestru roku szkolnego 2018/2019 w Witoszowie Dolnym. 23 stycznia blisko 100 uczniów wystartowało w I Mistrzostwach w Pływaniu.

Sportowe zmagania oceniane były w 4 kategoriach wiekowych:

  • kl. I i II – styl grzbietowy na dystansie 25 m.
  • kl. III i IV – styl grzbietowy, klasyczny i dowolny na dystansie 25 m.
  • kl. V i VI – styl grzbietowy, klasyczny i dowolny na dystansie 50 m. styl motylkowy na dystansie 25 m.
  • kl. VII i VIII oraz III gimnazjum – styl grzbietowy, klasyczny i dowolny na dystansie 100 m. styl motylkowy na dystansie 50 m.

Wśród uczestników pierwszych mistrzostw w pływaniu byli uczniowie klasy sportowej o profilu triathlonowym. – Pływanie pozytywnie wpływa na ogólny rozwój fizyczny dziecka, na kształtowanie sylwetki, rozwój mięśni całego ciała. Ma jeszcze jedną ważną zaletę. Pomaga w kształtowaniu takich cech jak: odwaga, samodzielność, zdyscyplinowanie, wytrwałość, które z pewnością są pomocne w dorosłym życiu – mówi Krystyna Kwaśnik, dyrektor Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym.

Również uczniowie z pozostałych placówek oświatowych będą mogli zaprezentować swoje umiejętności w planowanych do realizacji w II półroczu szkolnym I Gminnych Zawodach Pływackich.

Wyniki I Mistrzostw Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym w Pływaniu:

KLASY I-II

STYL GRZBIETOWY 25M

DZIEWCZĘTA

1. MIEJSCE – JULIA ROKICKA 25,49 s.

2. MIEJSCE – KATARZYNA PLICHTA 32,72 s

3. MIEJSCE – LENA WOJCIECHOWSKA 34,47 s

CHŁOPCY

1. MIEJSCE – KAMIL NIZIO 25,01 s

2. MIEJSCE – JAN OLSZEWSKI 33,54 s

3. MIEJSCE – MATEUSZ STAROŃ 35,09 s

 

KLASY III – IV

STYL GRZBIETOWY 25M

DZIEWCZĘTA

1. MIEJSCE – MAJA WALENDOWSKA 25,21 s

2. MIEJSCE – KALINA NOWAKOWSKA 25,84 s

3. MIEJSCE – ADELA ZARĘBA 26,01 s

CHŁOPCY

1. MIEJSCE – JAN KACZMARCZYK 30,05 s

2. MIEJSCE – GRACJAN KRZYŚPIAK 30,11 s

3. MIEJSCE – PATRYK MIZUŁA 30,44 s

STYL DOWOLNY 25M

DZIEWCZĘTA

I MIEJSCE – EMILIA MIAŁSZYGROSZ 30,59 s

II MIEJSCE – KALINA NOWAKOWSKA 35,09 s

III MIEJSCE – EMILIA MĘCZYWÓR 45,14 s

CHŁOPCY

I MIEJSCE – TOMASZ CHUDZIŃSKI 28,76 s

II MIEJSCE – WITOLD SIKORA 32,73 s

III MIEJSCE – PATRYK MIZUŁA 34,29 s

STYL KLASYCZNY

DZIEWCZĘTA

I MIEJSCE – MAJA WALENDOWSKA 30,55 s

II MIEJSCE – MILENA JAŚKIEWICZ 32,41 s

III MIEJSCE – EMILIA MIAŁSZYGROSZ 33,53 S

CHŁOPCY

I MIEJSCE – SZYMON WIŚNIEWSKI 41,43 s

III MIEJSCE – PATRYK MIZUŁA 42,11 s

III MIEJSCE – WITOLD SIKORA 43,02 s

KLASY V-VI

STYL GRZBIETOWY 50 M

DZIEWCZĘTA

1 MIEJSCE – MARTYNA MARKIEWICZ 47,09 s

II MIEJSCE – MARTYNA ZAJĄC 47,61 s

III MIEJSCE – ALICJA ANIOŁ 47,87 s

CHŁOPCY

I MIEJSCE – ADRIAN NIZIO 47, 56 s

II MIEJSCE – JAKUB JANIK 48,16 s

III MIEJSCE – IGOR SWAŁTEK 48,78 s

STYL DOWOLNY 50 M

DZIEWCZĘTA

I MIEJSCE – MARTYNA ZAJĄC 40,86 s

II MIEJSCE – MARTYNA MARKIEWICZ 41,53 s

III MIEJSCE – JAGODA BABIARZ 41,82 s

CHŁOPCY

I MIEJSCE – JAKUB KIERUL 35,45 s

II MIEJSCE – ADAM WRÓBLEWSKI 39,27 s

III MIEJSCE – ADRIAN NIZIO 39,58 s

STYL KLASYCZNY 50M

DZIEWCZĘTA

I MIEJSCE – MARTYNA MARKIEWICZ 51,75 s

II MIEJSCE – MARTYNA ZAJĄC 53,23 s

III MIEJSCE – ALICJA ANIOŁ 53,24 s

CHŁOPCY

I MIEJSCE – JAKUB KIERUL 51,48 s

II MIEJSCE – NIKODEM NOWAKOWSKI 51,87 s

III MIEJSCE – ADAM WRÓBLEWSKI 53,13 s

STYL MOTYLKOWY 25M

DZIEWCZĘTA

I MIEJSCE – MARTYNA ZAJĄC 23,16 s

II MIEJSCE – ALICJA ANIOŁ 24,02 s

III MIEJSCE – MARTYNA MARKIEWICZ 24,47 s

CHŁOPCY

I MIEJSCE – JAKUB KIERUL 20,79 s

II MIEJSCE – ADAM WRÓBLEWSKI 23,67 s

III MIEJSCE – ADRIAN NIZIO 26,99 s

KLASY VII, VIII oraz III GIMNAZJUM

STYL GRZBIETOWY 100 M

DZIEWCZĘTA

I MIEJSCE – KAROLINA MALINOWSKA 2,02,04

II MIEJSCE – ALEKSANDRA SANDECKA 2,06,59

III MIEJSCE – MAJA NAWROT 2,08,20

CHŁOPCY

I MIEJSCE – JAKUB KAŃSKI 1,33,79

II MIEJSCE – MICHAŁ KAŁUSKI 2,03,67

III MIEJSCE – BRAJAN BRYK 2,15,25

STYL DOWOLNY 100M

DZIEWCZĘTA

I MIEJSCE – WERONIKA ZAJĄC 1,31,77

II MIEJSCE – KAROLINA MALINOWSKA 1,48,26

CHŁOPCY

I MIEJSCE – JAKUB KAŃSKI 1,27,60

II MIEJSCE BRAJAN BRYK 1,58,20

III MIEJSCE – MICHAŁ KAŁUSKI 2,00,91

STYL KLASYCZNY 100M

DZIEWCZĘTA

I MIEJSCE – WERONIKA ZAJĄC – 1,59,09

II MIEJSCE – KAROLINA MALINOWSKA – 2,12,91

III MIEJSCE – MAJA NAWROT 2,18,91

CHŁOPCY

I MIEJSCE – JAKUB KAŃSKI 1,54,95

II MIEJSCE – MACIEJ CALÓW 2,07,03

III MIEJSCE – JAKUB URBAŃSKI 2,10,92

STYL MOTYLKOWY 50M

CHŁOPCY

I MIEJSCE – JAKUB KIERUL 42,40 s

II MIEJSCE – JAKUB KAŃSKI 42,56 s

DZIEWCZĘTA

I MIEJSCE WERONIKA ZAJĄC 56,86 s

STYL ZMIENNY 100M OPEN

DZIEWCZĘTA

I MIEJSCE – MARTYNA MARKIEWICZ 1,43,40

II MIEJSCE – WERONIKA ZAJĄC 1,54,78

III MIEJSCE – KAROLINA MALINOWSKA 2,01,93

CHŁOPCY

I MIEJSCE – JAKUB KAŃSKI 1,39,00

II MIEJSCE – ADAM WRÓBLEWSKI 1,49,65

III MIEJSCE – ADRIAN NIZIO 1,55,38

/UG Świdnica, opr. mn/