Strona główna 112 Przymarznięty łabędź, ognisko pod mostem i potrącony kotek. Interwencje straży miejskiej

Przymarznięty łabędź, ognisko pod mostem i potrącony kotek. Interwencje straży miejskiej

1

Od 18 do 24 stycznia świdnicka Straż Miejska interweniowała 102 razy. Spośród wielu przeprowadzonych działań, strażnicy wybrali ich zdaniem najbardziej warte uwagi lub nietypowe, które opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto wybrane interwencje straży miejskiej:

19 stycznia 2019 roku o godzinie 10.24 pewna kobieta zgłosiła do Straży Miejskiej, że na zalewie „Witoszówka” w okolicy śluzy jest przymarznięty do lodu łabędź. Na miejsce została wezwana Straż Pożarna. Wystraszony łabędź uwolnił się sam, a strażacy wykuli pas lodu żeby ptaki miały dostęp do wody.

20 stycznia 2019 roku o godzinie 1.55 dyżurny Państwowej Straży Pożarnej poprosił o interwencje na ul. Prądzyńskiego gdzie według zgłoszenia chora kobieta idąc do łazienki upadła i nie może się podnieść. Jej sąsiadka, która ma klucze do mieszkania chorej nie odbiera telefonu i dlatego zdecydowała się wybrać jeden z numerów alarmowych. Funkcjonariuszom udało się dobudzić opiekunkę i wspólnie pomogli kobiecie.

23 stycznia 2019 roku o godzinie 8.43 do dyżurnego Straży Miejskiej wpłynęła informacja, że pod mostem na rzece Bystrzycy przy ul. Westerplatte ktoś rozpalił ognisko i cała ulica jest zadymiona. Strażnicy na miejscu nie zastali sprawców podpalenia, a wezwana na miejsce jednostka Straży Pożarnej ugasiła ogień.

24 stycznia 2019 roku o godzinie 9.20 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie, że z jezdni przy ul. Polna Droga wycieka woda. Patrol potwierdził zgłoszenie i ustalił , że wyciek ma miejsce bezpośrednio przy latarni ulicznej, a wyciekająca woda zaczyna zamarzać powodując wystąpienie śliskości. Na miejsce zostały wezwane służby, które odłączyły napięcie od latarni i przystąpiły do usunięcia awarii.

24 stycznia 2019 roku o godzinie 18.10 pewna kobieta kierująca autem na ul. Nadbrzeżnej powiadomiła dyżurnego Straży Miejskiej, że potrąciła kotka , który wbiegł jej prosto pod koła. Poinformowała również, że zwierzę odwiozła do przychodni weterynaryjnej gdzie została udzielona jej pierwsza pomoc. Dyżurny przekazał informację do schroniska dla zwierząt, gdzie kotek został objęty opieką.

/SM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułTak się bawili maturzyści z ZSB-E! [FOTO]
Następny artykułSpektakl „Kolacja dla głupca” już za tydzień w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]