Strona główna 0_Slider Orszak Trzech Króli ponownie z osiołkami!

Orszak Trzech Króli ponownie z osiołkami!

1

Nie konno, ale ponownie z osiołkami u boku, trzej królowie poprowadzą świdnicki orszak, który 6 stycznia wyruszy sprzed katedry do Rynku. – Już dziś warto zarezerwować sobie ten termin! – zachęca koordynator ulicznych jasełek, radny Jan Jaśkowiak.

Świdnicki Orszak Trzech Króli wyruszy z placu Jana Pawła II o godzinie 14.00. – Każdy uczestnik otrzyma koronę oraz śpiewnik z kolędami. Po Orszaku na uczestników będzie czekał ciepły poczęstunek przygotowany przez świdnickie parafie, a do tego wszyscy razem pośpiewamy kolędy ze świetnymi muzykami – absolwentami Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu – mówi Jaśkowiak.

Jak dodaje, w orszaku pójdą m.in. Zespół Taneczny „Krąg”, strażacy i wiele innych środowisk. – Zobaczymy także osiołki z ośrodka Onoterapia w Lubachowie. Scenki na trasie Orszaku przygotowane będą przez młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 105 oraz Szkoły Podstawowej w Marcinowicach – wylicza radny, zapraszając równocześnie do katedry, w której dzień wcześniej – 5 stycznia o godzinie 19.00 – już po raz szósty odbędzie się Świdnickie Kolędowanie. – Gościem naszego wydarzenia będzie Rodzina Cudzichów. Wstęp wolny! – zachęca Jaśkowiak

Tak wyglądał ubiegłoroczny Orszak Trzech Króli:

/mn/

Poprzedni artykułŚmierć pod kościołem, pożar auta i płonące śmietniki. Służby podsumowują sylwestrową noc
Następny artykułŚwidnickie siatkarki grają i pomagają…