Strona główna 0_Slider Orszak Trzech Króli po raz ósmy przeszedł przez Świdnicę

Orszak Trzech Króli po raz ósmy przeszedł przez Świdnicę [FOTO]

11

Świdnica tradycyjnie już była jedną z 750 miejscowości, przez które przeszły dzisiaj Orszaki Trzech Króli. Podobne uliczne jasełka z udziałem mieszkańców zorganizowano także w Świebodzicach, Strzegomiu, Jaroszowie i Dobromierzu.

Świdniczanie wraz ze swoim biskupem Ignacym Decem szli już po raz ósmy, a po raz drugi pojawiła się dodatkowa atrakcja w postaci osiołków, które przyjechały z Ośrodka Onoterapii w Lubachowie. Ich właściciel Krzysztof Słupski wcielił się w postać jednego z królów, dwoma kolejnymi w tym roku byli Mirosław Kowalski i Krzysztof Jas. Nie zabrakło także świętej Rodziny, której rolę odegrali państwo Paulina i Tomasz Reizerowie. W orszaku pojawili się poseł Wojciech Murdzek, wójt Marcinowic Stanisław Leń i ks. Paweł Meler z parafii ewangelickiej. Uczestnicy zostali wyposażeni w korony oraz śpiewniki.

Orszak przeszedł z placu św. Jana Pawła II ulicami Długą, Wrocławską, 1 Maja i Franciszkańską do Rynku, gdzie tradycyjnie królowie złożyli pokłon Dzieciątku. Scenki na trasie orszaku przygotowała młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 105 oraz Szkoły Podstawowej w Marcinowicach, a podczas marszu uczestnicy śpiewali kolędy wspólnie z absolwentami Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Barwnej oprawy dopełnili tancerze ze świdnickiego “Kręgu” oraz strażacy ochotnicy. Na zakończenie parafie zaprosiły do słodkiego poczęstunku.

Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

 • Obserwator

  Ciemnogród.

  • Franek

   odezwał się samomianujący się na “jasnogród”

   • Maciej Miłosz

    Oj tam, to taki typowy tolerancyjny, europejski demoliberał 😉

  • Taka prawda

   Hahaha, biedactwo. Żal ci d…ę ściska, że tylu ludzi idzie, a na czarnych marszach z frekwencją kiepsko!

   • Obserwator

    Po prostu śmieszy mnie bieganie po miescie w papierowych koronach z decem

    • AnkaH

     innych śmieszy wystawanie na placach z czarnymi parasolkami, palenie zniczy pod sądem lub maszerowanie w obronie radia, bądź innych orientacji seksualnych.

     Żyj i daj żyć innym 🙂

     • mike

      Mnie bardzo śmieszy między innymi palenie zniczy pod sądem. Widok orszaku Trzech Króli raduje mnie. I powtórzę się.

      Żyj i dać żyć innym 🙂

   • Siostra Bernadetka

    Mnie natomiast nic nie śmieszy. Dziś “biedactwo” a za 40 lat znów przepychanki kto brał udział w czarnych marszach a kto stał gdzie stało “zomo”.

 • nmisiek

  Jak przebrany biegasz 31 października, nazywając to Halloween, to robi się ambaras, że pogaństwo, “przebieraństwo” i takie tam. Jak 6 stycznia biegasz przebrany choćby za diabła, to już jest OK. to samo, a nie to samo.

  • Maciej Miłosz

   Ten “ambaras” to generalnie kilka komentarzy w Internecie. Nie możesz brać tak poważnie, wszystkiego co przeczytasz w sieci, wszak krzykacze są zawsze najgłośniejsi nawet jak są nieliczni.

 • Wiktor Lis

  Podobno Pastafarianie szykują też orszak w następną niedzielę….