Strona główna 0_Slider Orszak Trzech Króli po raz ósmy przeszedł przez Świdnicę

Orszak Trzech Króli po raz ósmy przeszedł przez Świdnicę [FOTO]

11

Świdnica tradycyjnie już była jedną z 750 miejscowości, przez które przeszły dzisiaj Orszaki Trzech Króli. Podobne uliczne jasełka z udziałem mieszkańców zorganizowano także w Świebodzicach, Strzegomiu, Jaroszowie i Dobromierzu.

Świdniczanie wraz ze swoim biskupem Ignacym Decem szli już po raz ósmy, a po raz drugi pojawiła się dodatkowa atrakcja w postaci osiołków, które przyjechały z Ośrodka Onoterapii w Lubachowie. Ich właściciel Krzysztof Słupski wcielił się w postać jednego z królów, dwoma kolejnymi w tym roku byli Mirosław Kowalski i Krzysztof Jas. Nie zabrakło także świętej Rodziny, której rolę odegrali państwo Paulina i Tomasz Reizerowie. W orszaku pojawili się poseł Wojciech Murdzek, wójt Marcinowic Stanisław Leń i ks. Paweł Meler z parafii ewangelickiej. Uczestnicy zostali wyposażeni w korony oraz śpiewniki.

Orszak przeszedł z placu św. Jana Pawła II ulicami Długą, Wrocławską, 1 Maja i Franciszkańską do Rynku, gdzie tradycyjnie królowie złożyli pokłon Dzieciątku. Scenki na trasie orszaku przygotowała młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 105 oraz Szkoły Podstawowej w Marcinowicach, a podczas marszu uczestnicy śpiewali kolędy wspólnie z absolwentami Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Barwnej oprawy dopełnili tancerze ze świdnickiego „Kręgu” oraz strażacy ochotnicy. Na zakończenie parafie zaprosiły do słodkiego poczęstunku.

Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułCzy wpisałeś się już na listę uczestników?
Następny artykułKoszykarscy kibice znów mogli cieszyć się z wygranej [FOTO]