Strona główna 0_Slider Karambol na „piątce”, wypadek na łączniku

Karambol na „piątce”, wypadek na łączniku [Aktualizacja][FOTO/VIDEO]

4

Dwie osoby trafiły do szpitala w wyniku wypadku, do którego doszło na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 5 z łącznikiem autostradowym, w okolicy Mielęcina. Zderzyły się tam cztery samochody. Do kolejnego drogowego zdarzenia doszło na samym łączniku.

Wypadek na drodze krajowej nr 5 fot. OSP Strzegom

Do wypadku doszło około godziny 17.10. Uczestniczyły w nim ciężarówka oraz trzy samochody osobowe: Opel Zafira i dwa auta marki KIA. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przejazd drogą krajową nr 5 został zablokowany, a policja wyznaczyła objazdy.

Z kolei o godzinie 17.43 doszło do innego zdarzenia, na samym łączniku autostradowym. W okolicy Mielęcina z drogi wypadło auto osobowe, które zatrzymało się w rowie. Na miejscu działają służby ratunkowe.

Aktualizacja (godz. 19.45): Po wypadku na DK5 do świdnickiego szpitala w stanie ciężkim została przetransportowana 47-latka kierująca Kią. Hospitalizowana została także kobieta kierująca Oplem. Pozostali uczestnicy wypadku nie doznali poważniejszych obrażeń. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Trwa ustalanie przyczyny wypadku.

Aktualizacja (godz. 23.10): Pomimo przybycia śmigłowca LPR na miejsce pierwszego wypadku, maszyna nie została wykorzystana do transportu poszkodowanych oraz nie odleciała do Wrocławia. Miały do tego doprowadzić pogarszające się warunki pogodowe. Śmigłowiec pozostał na prowizorycznym lądowisku w Przyłęgowie.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński, zdjęcia nadesłane przez czytelnika
fot. OSP Strzegom, OSP Pastuchów, OSP Jaworzyna Śląska

Poprzedni artykułImpreza nad zalewem i pomoc niewidomej kobiecie. Interwencje straży miejskiej
Następny artykułKonkurencja czy przypadek? Zbiórka na rzecz Caritas w dniu finału WOŚP