Strona główna 112 Impreza nad zalewem i pomoc niewidomej kobiecie. Interwencje straży miejskiej

Impreza nad zalewem i pomoc niewidomej kobiecie. Interwencje straży miejskiej

0

Od 28 grudnia do 3 stycznia świdnicka Straż Miejska interweniowała 91 razy. Spośród wielu przeprowadzonych działań, strażnicy wybrali ich zdaniem najbardziej warte uwagi lub nietypowe, które opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto wybrane interwencje straży miejskiej:

28 grudnia 2018 roku o godzinie 00.25 operator monitoringu miejskiego Straży Miejskiej zauważył grupę młodych ludzi, która spożywała alkohol na jednym z pomostów nad zalewem Witoszówka. Interweniujący strażnicy pouczyli młodzież z uwagi na fakt, że miejsce to objęte jest również zakazem spożywania alkoholu, o czym stanowi ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

28 grudnia 2018 roku o godzinie 16.38 do Straży Miejskiej wpłynęła prośba z Pogotowia Ratunkowego o udzielenie pomocy przy wniesieniu pacjenta do mieszkania na oś. Zawiszów. Przybyli na miejsce strażnicy wspomogli zaprzyjaźnione służby.

31 grudnia 2018 roku o godzinie 15.55 pracownica stacji paliw przy ul. Szarych Szeregów zaniepokojona dziwnym zachowaniem kobiety, która bezskutecznie próbuje przedostać się przez ogrodzenie powiadomiła o tym fakcie dyżurnego Straży Miejskiej.Przybyli na miejsce funkcjonariusze odnaleźli kobietę. Okazało się, że Pani jest niewidoma. Strażnicy pomogli niepełnosprawnej dotrzeć bezpiecznie do miejsca zamieszkania.

2 stycznia 2019 roku o godzinie 10.35 dyżurny Straży Miejskiej przyjął zgłoszenie, że w okolicy szkoły przy ul. Jodłowej przebywa przemoczony i zmarznięty pies. Zwierzę zostało zabrane do schroniska. W toku prowadzonych czynności udało się ustalić strażnikom, że to nie pierwsza ucieczka tego czworonoga. Pupil wrócił do swojego pana, który z uwagi na powtarzalność czynu został ukarany mandatem w wysokości 100 zł.

/SM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułW czwartek postaramy się „przygasić” Płomień
Następny artykułKarambol na „piątce”, wypadek na łączniku [Aktualizacja][FOTO/VIDEO]