Strona główna Sport Siatkówka W czwartek postaramy się „przygasić” Płomień

W czwartek postaramy się „przygasić” Płomień

0

Dość nietypowo, bo w najbliższy czwartek, 10 stycznia odbędzie się kolejny drugoligowy mecz siatkarek MKS-u Polonia Świdnica (godz. 19.15, hala Zawiszów). Naszym rywalem będzie ekipa Płomienia Sosnowiec, a w trakcie tego spotkania przeprowadzona będzie charytatywna akcja „Odkręcamy i zbieramy”. 

Nasze najbliższe przeciwniczki to wiceliderki grupy trzeciej II ligi siatkówki kobiet. Sosnowiczanki legitymują się jednak najlepszym bilansem (13 zwycięstw i tylko 1 porażki). Obecnie tracą dwa punkty do PLKS-u Pszczyna, ale mają również aż dwa spotkania rozegrane mniej. W pierwszym pojedynku Płomień wygrała na własnym terenie z Polonią Świdnica 3:0. Biało-zielone plasują się z kolei na 7. pozycji w ligowej tabeli. Czwartkowy bój odbędzie się w hali na Zawiszowie, start meczu o godz. 19.15.

Styczeń to dobry czas na pomoc, a razem możemy więcej! Środowisko siatkarskie: zawodniczki, kibice oraz wszyscy chętni będą zbierać plastikowe nakrętki i pomagać chorej świdniczance – Mai Tyczyno. W dniach 10.01.2019 r. (godz. 19.15) i 19.01.2019 r. (godz. 17.00) w czasie meczów naszych drugoligowych seniorek będziemy zbierać i pomagać. Dla wszystkich, którzy włączą się w akcję ” Odkręcamy i zbieramy” mamy ciekawe prezenty i gadżety. Przyjdź kibicować i pomagaj. Zapraszamy wszystkich chętnych – apeluje prezes Miejskiego Klubu Siatkówki Polonia Świdnica, Grażyna Działowska.

18. kolejka:
KS Olimpia Jawor – PLKS Pszczyna
Częstochowianka Częstochowa – Jedynka Siewierz
Polonia Świdnica – Płomień Sosnowiec
Sobieski Oława – TKS Tychy
Amber Kalisz – MKS II Dąbrowa Górnicza
Impel Wrocław – pauza

Poprzedni artykułNowy żłobek w Żarowie. Pomieści pięćdziesięcioro dzieci [FOTO]
Następny artykułImpreza nad zalewem i pomoc niewidomej kobiecie. Interwencje straży miejskiej