Strona główna 0_Slider Nowy żłobek w Żarowie. Pomieści pięćdziesięcioro dzieci

Nowy żłobek w Żarowie. Pomieści pięćdziesięcioro dzieci [FOTO]

0

Pół setki maluchów znajdzie opiekę w nowoczesnym żłobku, który powstał przy Bajkowym Przedszkolu w Żarowie. We wtorek odbyło się uroczyste otwarcie nowego obiektu. – Są w nim dwie sale zabaw, jadalnie, sypialnie, szatnie, łazienki dla dzieci oraz sala widowiskowa z przeznaczeniem na wspólne zabawy i uroczystości – wylicza burmistrz Leszek Michalak. Inwestycja pochłonęła blisko 2,7 mln złotych.

To bardzo ważny projekt społeczny. Na jego realizację czekali przede wszystkim rodzice, którzy zostawiają w naszym przedszkolu swoje pociechy. Dzięki budowie nowego obiektu, nasza placówka będzie mogła przyjąć więcej dzieci. To bardzo dobra wiadomość – cieszy się Elżbieta Wierzyk, dyrektor Bajkowego Przedszkola w Żarowie. To właśnie z jej inicjatywy, w 2015 roku rozpoczęto pierwsze działania zmierzające do realizacji inwestycji. – Pomysł pozostałby jedynie pomysłem, gdyby nie zaproszenie gmin powiatu świdnickiego, w tym Żarowa, do wspólnego pozyskiwania środków unijnych przeznaczonych na rozwój gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej – mówi burmistrz Żarowa.

Największy wkład w tę inwestycję mają ci, którzy przygotowali wniosek o dofinansowanie, dobrze go umotywowali i dali powód, by komisja konkursowa przeznaczyła na ten cel środki – zaznacza z kolei prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej, który także pojawił się na otwarciu nowej placówki. Inwestycja pochłonęła w sumie 2 mln 660 tys. złotych, z czego ponad 1 mln 831 tys. złotych pokryła unijna dotacja.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułImponujący triumf młodych polonistów
Następny artykułW czwartek postaramy się „przygasić” Płomień