Strona główna 0_Slider Mocna obsada Memoriału Piłkarskiego im. Grzegorza Solarza

Mocna obsada Memoriału Piłkarskiego im. Grzegorza Solarza

0

Początek marca z pewnością należeć będzie do młodych piłkarzy. W dniach od 1 do 3 marca na sztucznym boisku Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędzie się I Memoriał Piłkarski im. Grzegorza Solarza. Organizatorem imprezy jest Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica, patronem medialnym Swidnica24.pl. 

Trener Grzegorz Solarz przez wiele sezonów prowadził biało-zielone grupy, głównie w kategoriach młodzików, trampkarzy i juniorów młodszych. Przez jego “skrzydła przewinęło” się wielu zawodników, którzy do dziś reprezentują barwy Polonii-Stali Świdnica. Dał się poznać jako dobry trener, wychowawca, zaangażowany w swoją pracę. Zmarł w maju 2018 roku w wieku 50 lat, a swoje kolejne mecze rozgrywa już w niebie… Marcowy turniej nie będzie inicjatywą jednoroczną. Zawody dla młodych piłkarzy mają być organizowane cyklicznie, będąc w tym okresie znakomitym przetarciem dla zawodników przed startem wiosennych zmagań ligowych.

Zawody przeznaczone są dla piłkarzy z rocznika 2006. W rywalizacji nie zabraknie oczywiście gospodarzy – drużyny Polonii-Stali Świdnica trenowanej przez Mariusza Krupczaka. Biało-zieloni mają za sobą bardzo udaną jesień. Ostatnie rozgrywki skończyli na trzecim miejscu w naszym województwie, ulegając tylko przedstawicielom ekstraklasowych klubów – Śląskowi Wrocław i Zagłębiu Lubin. Organizatorzy odkryli już większość kart jeśli chodzi o obsadę turnieju. Zapowiadają się fantastyczne emocje, bo stawka jest mocna. Kogo zatem zobaczymy w marcu w Świdnicy?

Znamy już dziesięć z dwunastu drużyn, które za niewiele ponad miesiąc powalczą o zwycięstwo w I Memoriale Piłkarskim im. Grzegorza Solarza. Obecnie na starcie obserwujemy zespoły broniące barw klubów z aż pięciu województw. W Świdnicy wystąpi renomowana Akademia Piłkarka Reissa Poznań, a innym zespołem z Wielkopolski będzie Kania Gostyń. Województwo zachodniopomorskie reprezentować będą Żaki Szczecin, województwo łódzkie – Boruta Zgierz, a województwo kujawsko-pomorskie – Juventus Academy Bydgoszcz. W Świdnicy nie zabraknie oczywiście również dolnośląskich zespołów. Oprócz gospodarzy w akcji zobaczymy piłkarzy ekstraklasowej Miedzi Legnica, Górnika Wałbrzych, Karolinę Jaworzyna Śląska i Zjednoczonych Żarów. Pozostałe dwie ekipy poznamy w ciągu najbliższych dni. Według zapowiedzi mają to być zawodnicy z jeszcze innych województw, a nawet spoza terenu Polski…

Poprzedni artykuł34-letnia świdniczanka zatrzymana na gorącym uczynku. Próbowała ukraść auto
Następny artykułSławomir i Ostrowska na Dniach Żarowa