Strona główna 0_Slider Dni Świdnicy 2019 za 230 tysięcy. Kto wystąpi?

Dni Świdnicy 2019 za 230 tysięcy. Kto wystąpi?

5

W ostatnich latach koncertowała w Strzegomiu i Jaworzynie Śląskiej, teraz przyszła kolej na Świdnicę. Podczas tegorocznych dni miasta wystąpi Doda. Trwa dopinanie ostatnich szczegółów świdnickiego święta, które odbędzie się na przełomie maja i czerwca. Wkrótce mają zostać ogłoszeni kolejni wykonawcy.

Tegoroczne dni miasta planowane są w terminie 31 maja – 2 czerwca 2019 roku. Program jest jeszcze domykany, czekamy na zwrot podpisanych umów od artystów – wyjaśnia Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu. Potwierdza przy tym, że w ramach Dni Świdnicy planowany jest koncert Dody. Miałby się on odbyć 31 maja.

Doda, a właściwie Dorota Rabczewska, już raz miała odwiedzić Świdnicę. Obok zespołów Video i Coma wymieniano ją wśród gwiazd dni miasta w 2016 roku. Na kilka tygodni przed imprezą ogłoszono zmianę – zamiast Dody wystąpił Dawid Kwiatkowski. Zmiana ta podyktowana była problemami technicznymi niezależnymi od organizatorów. Jak zapewniał wówczas menadżer Dody, Rafał Bogacz, wokalistka z wielką radością przyjedzie do Świdnicy i zagra koncert, ale w innym terminie.

Główne koncerty odbędą się na terenie OSiR-u, ale będzie też rozstawiona scena w rynku – zapowiada Dzwonkowska. Planowany budżet tegorocznych Dni Świdnicy to 230 tys. złotych.

/mn/

Poprzedni artykułRaport o ochronie środowiska i zmiany w budżecie. IV sesja Rady Miejskiej
Następny artykułNiebezpieczna zabawa nastolatków na lodzie