Strona główna 112 Niebezpieczna zabawa nastolatków na lodzie

Niebezpieczna zabawa nastolatków na lodzie

7

Tragiczny finał mogła mieć zabawa piątki nastolatków na świdnickim zalewie Witoszówka. Pięciu 14-latków biegało i skakało po tafli lodu. Na niebezpieczne zachowanie zareagowali policjanci.

Zdjęcie archiwalne

Dwie dziewczynki i  trójka chłopców biegała wczoraj, 24 stycznia po zamarzniętym akwenie, uderzając nogami w zmrożoną lodem taflę, nie mając absolutnie świadomości, jakiej grubości jest lód. Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy natychmiast postanowili interweniować, gdyż dzieci stwarzały realne zagrożenie dla własnego życia i zdrowia. Funkcjonariusze zaczęli krzyczeć, żeby dzieci się uspokoiły.  Mundurowi błyskawicznie ocenili grubość lodu i znaleźli miejsce, gdzie według nich był on najgrubszy.  Z ogromnym spokojem funkcjonariusze wskazali kierunek w jakim miały pójść dzieci. A chwilę później były już bezpieczne – opisuje Magdalena Ząbek, oficer prasowy KPP w Świdnicy.
Policjanci zapowiadają, że codziennie będą kontrolowali akweny na terenie powiatu świdnickiego. Zachęcają również rodziców i nauczycieli, by przestrzegali dzieci przed wchodzeniem na zamarznięte stawy i zalewy. W Świdnicy amatorzy zabawy na lodzie mają do dyspozycji kryte lodowisko.
Poprzedni artykułDni Świdnicy 2019 za 230 tysięcy. Kto wystąpi?
Następny artykułNagrody dla sportowców i działaczy