Strona główna 0_Slider 27. finał WOŚP w Świdnicy. Już ponad 117 tysięcy z puszek, liczenie...

27. finał WOŚP w Świdnicy. Już ponad 117 tysięcy z puszek, liczenie wciąż trwa!

1

Bawiąc się przy koncertach, licznych imprezach, a także uczestnicząc w licytacjach – mieszkańcy Świdnicy i całego powiatu ponownie przyłączyli się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Znamy już pierwsze dane dotyczące przeprowadzonej zbiórki. Do godziny 17.45 wolontariusze zebrali i przekazali do świdnickiego sztabu ponad 45 tys. złotych! O 19.00 było już 117 tysięcy zł!

Moc emocji podczas niedzielnego finału WOŚP w Świdnicy zafundowali organizatorzy Moto Orkiestry. Oprócz podziwiania popisów na rajdowej trasie stworzonej na Osiedlu Zawiszów, każdy chętny mógł udać się na przejazd, a także wspomóc WOŚP biorąc udział w licytacjach koszulek z autografami gwiazd sportu samochodowego, plakatów i pamiątek z rajdowych tras.

Podczas Orkiestrowego grania nie mogło też zabraknąć koncertów. Świdnicki Ośrodek Kultury zaprosił do Klubu Bolko artystów reprezentujących szerokie spektrum gatunków: TOXIDE [rock], comin [metal], Paranoja Hotel [blues], Damage Seed [rapcore], Bartek Jakóbiak [pop-rock]. W przerwach między występami zorganizowano licytacje.

W sobotę licytacjami żyła także Galeria Świdnicka. Podczas aukcji udało się zebrać 15 tys. 667 złotych. Pieniądze trafią na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wraz z dodatkowym tysiącem przekazanym przez dyrekcję centrum handlowego. Warto pamiętać, że licytacje cały czas odbywają się także za pośrednictwem serwisu aukcyjnego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Można tam wylicytować m.in. voucher na weekend w hotelu Barokowy Zakątek, voucher dla 2 osób na Festiwal Bachowski 2019, czy też lot zapoznawczy samolotem z instruktorem.

W niedzielę na ulicach Świdnicy pojawiło się 160 wolontariuszy. Według pierwszych kalkulacji z godziny 17.45, kwestujący przekazali do mieszczącego się w świdnickim Rynku sztabu ponad 45 tys. złotych. Liczenie cały czas trwa, a pełniejsze wyniki mają być znane około godziny 22.00 lub w poniedziałek.

Podczas świdnickiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy policja nie odnotowała żadnych incydentów.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułUciekał przed policją przez osiedle Zawiszów
Następny artykułArcyważny triumf świdnickich siatkarek