Strona główna 0_Slider 27. finał WOŚP. Trwa Moto Orkiestra, wieczorem koncerty

27. finał WOŚP. Trwa Moto Orkiestra, wieczorem koncerty [FOTO]

0

Od rana 160 wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwestuje na ulicach Świdnicy. Na mieszkańców czeka moc atrakcji i koncertów.

Już od godziny 11.00, po raz czwarty na Osiedlu Zawiszów (przy ul. Bolesława Krzywoustego), odbywa się Moto Orkiestra. – Licytujemy koszulki z autografami gwiazd sportu samochodowego, plakaty i pamiątki z rajdowych tras,oraz wiele wiele innych gadżetów. Tradycyjnie wozimy chętnych. Każda złotówka trafia dla dzieci – zachęcają organizatorzy. Od godziny 15.00 licytacje między innymi kuchenki firmy Electrolux i 20 minutowego lotu helikopterem.

Podczas świdnickiego Finału warto odwiedzić także Klub Bolko, w którym odbędzie się koncertowy Finał WOŚP. Wystąpią: TOXIDE [rock], comin [metal], Paranoja Hotel [blues], Damage Seed [rapcore], Bartek Jakóbiak [pop-rock]. – Koncerty odbędą się w niedzielę, 13 stycznia o godz. 15.00 i podobnie jak w zeszłym roku zakończą się o godzinie 20.00. W przerwach między występami na żywo, będziemy oglądać teledyski z Pol’and’Rock Festival (Przystanku Woodstock) – zaprasza Mariusz Kozłowski ze świdnickiego sztabu Orkiestry.

Na tym nie koniec! Podczas koncertowego finału w Klubie Bolko do wylicytowania będą specjalne zaproszenia na zamknięte dla publiczności próby koncertów: Sarius + Prospect / Świdnickie Recenzje Muzyczne, Pablopavo i Ludziki / Świdnickie Recenzje Muzyczne, Decapitated, Baest, Mentor w Świdnicy. – Mamy po 2 zaproszenia na każde z wymienionych wydarzeń a ceny wywoławcze w wysokości cen zwykłych biletów! – dodaje Kozłowski.

Celem 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. – Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków – wyjaśniają przedstawiciele Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W realizacji celu 27. Finału WOŚP Fundacja skupi się przede wszystkim na zakładach diagnostyki specjalistycznej – zwłaszcza obrazowej, radiologicznej oraz laboratoryjnej.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Dariusz Nowaczyński, mn

Poprzedni artykułZa co kochasz swoich dziadków? [KONKURS]
Następny artykułNa dobre otworzyli biegowy 2019 rok! [90 ZDJĘĆ/VIDEO]