Strona główna 0_Slider Za co kochasz swoich dziadków?

Za co kochasz swoich dziadków? [KONKURS]

0

Są najlepszymi osobami na świecie. Poświęcają nam każdą wolną chwilę. Nie szczędzą swojej cierpliwości i miłości. Chętnie dzielą się zdobytym doświadczeniem i jakże cenną wiedzą. Są także prawdziwą skarbnicą wspomnień rodzinnych. Wkrótce – 21 i 22 stycznia będą też obchodzić swoje święto. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was konkurs ze wspaniałymi upominkami dla naszych babć i dziadków. Do wygrania albumy rodzinne, a także gry planszowe łączące pokolenia – przekazane przez moidziadkowie.pl.

„Opowiedz mi babciu” i „Opowiedz mi dziadku” to niezwykłe albumy, zilustrowane zdjęciami z minionego stulecia w Polsce. Książki prezentują piękną ideę gromadzenia i pielęgnowania wspomnień rodzinnych. Są idealnym pomysłem na prezent mi.in. z okazji Dnia Babci i Dziadka. To także świetna propozycja wspólnego spędzania czasu dla całej rodziny, ponieważ zawierają dużo miejsca na rodzinne zdjęcia, wycinki i własnoręczne rysunki i opisy. Są bezcenną pamiątką dla dzieci, która z pewnością pomoże im w kształtowaniu własnej tożsamości. Albumy są nietypowe ze względu na to, że ich współautorem za każdym razem jest konkretnie wybrana babcia, czy dziadek, a ich intymna – rodzinna lektura możliwa jest dopiero po wypełnieniu stron (napisaniu książki) przez dziadków. „Opowiedz mi babciu”, „Opowiedz mi dziadku” to zawsze inna, niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju opowieść, to przewodnik po świecie i życiu naszych babć i dziadków.

Zawarte w książkach rozdziały prowadzą autorów (babcie i dziadków) przez kolejne etapy życia, ułatwiając uporządkowanie własnych wspomnień, według konkretnych przestrzeni życiowych – dzieciństwo i rodzina, szkolne lata, historia małżeństwa naszych dziadków, życie zawodowe, czy zainteresowania. Jest w nich miejsce zarówno na sekretne receptury kulinarne przekazywane z pokolenia na pokolenie, jak i na zapis emocjonalnych wspomnień związanych z najważniejszymi, przełomowymi momentami w życiu. Albumy te pielęgnują najcenniejsze wartości rodzinne i służą podtrzymaniu tradycji przekazywanej z pokolenia na pokolenie.

Kolejnym doskonałym upominkiem na Dzień Babci i Dziadka jest gra planszowa „Jak to wtedy było?”, przeznaczona dla całych rodzin. Można stać się ona doskonałym pretekstem do wspólnego spędzania czasu bez użycia telefonów komórkowych, tabletów czy komputerów oraz do odkrywania opowieści z życia rodzinnego, o których nigdy wcześniej nie słyszeliśmy! „Jak to wtedy było?” to planszówka, w której babcia, dziadek, matka, ojciec, ale także dzieci i znajomi w przyjaznej atmosferze odkrywają i dzielą się rodzinnymi wspomnieniami. Zawiera karty z fotografiami retro, które w zabawny sposób, na zasadzie skojarzeń zachęcają do opowieści.

Gra podzielona jest na dwa etapy. Podczas pierwszego najważniejsze jest właśnie opowiadanie i uważne, aktywne słuchanie. Gracze inspirowani wylosowaną kartą z obrazkiem snują opowieści, przypominając sobie najdrobniejsze szczegóły z danej historii. Podczas tego etapu poznajemy nieznane historie z życia naszych bliskich, uczymy się aktywnego słuchania i zadajemy dodatkowe pytania, budujące pełen obraz danej historii. W drugim etapie sprawdzamy, jak uważnie słuchaliśmy opowieści oraz ćwiczymy swoją pamięć! Gracze odpowiadają na pytania znajdujące się na innej puli kart. Pytania związane są z opowieściami pozostałych uczestników zabawy. Każda poprawna odpowiedź umożliwia nam poruszanie się do przodu po planszy. Zwycięzcą jest ten, kto najlepiej wszystko zapamięta i będzie pierwszy na mecie.

Gra stanowi wspaniałą rodzinną rozrywkę, dzięki której poznajemy opowieści babci, dziadka i naszych bliskich, które z pewnością pozostaną w naszej pamięci jako piękne wspomnienia. Wszak kochający dziadkowie to największy skarb rodziny.

Wyjątkowe albumy, a także gra rodzinna „Jak to wtedy było” dostępne są w księgarniach oraz na stronie moidziadkowie.pl. Można je także wygrać w naszym konkursie przygotowanym z okazji Dnia Babci i Dziadka. By je otrzymać, wystarczy przesłać maila na adres [email protected], w którym należy w kilku zdaniach napisać – za co najbardziej cenisz i kochasz swoją babcię lub swojego dziadka? Mail zatytułowany „Dzień Babci i Dziadka” powinien zawierać także imię, nazwisko, kontaktowy numer telefonu (osoby pełnoletniej) oraz zgodę na przetwarzanie danych w związku z konkursem. Na Wasze maile czekamy do 16 stycznia do południa. Rozstrzygnięcie nastąpi tego dnia i zostanie opublikowane na portalu w sekcji konkursy. Laureaci zostaną poinformowani o zwycięstwie telefonicznie. Powodzenia!

/oprac. red./
/Materiały nadesłane/

Poprzedni artykułWielka licytacja w małej gminie. Strzelce zapraszają na 27. finał WOŚP
Następny artykuł27. finał WOŚP. Trwa Moto Orkiestra, wieczorem koncerty [FOTO]