Strona główna 0_Slider Na dobre otworzyli biegowy 2019 rok!

Na dobre otworzyli biegowy 2019 rok! [90 ZDJĘĆ/VIDEO]

0

Ponad 600 śmiałków wystartowało dziś w okolicach południa w Świdnickim Biegu Noworocznym ZUPBADURA. Na tą liczbę złożyły się osoby startujące w biegach głównych na 5 i 10 km, jak również dzieci i młodzież próbujące swoich sił w wyścigach towarzyszących. 

W biegu na 5 km w kategorii panów najlepszy był Tomasz Kozłowicz, który pokonał trasę w równe 17 minut. Prawie minutę gorszy był drugi na trasie Krystian Walewski, a trzeci był Bartłomiej Wojsław (18:05). śród pań najszybsza okazała się Emilia Gardecka (20:53), wyprzedzając Bożenę Morawską (21:13) i Sylwię Gardecką (21:19).

W biegu na dwukrotnie dłuższym dystansie na najwyższym stopniu podium wśród mężczyzn stanął Paweł Pac, który osiągnął czas 35:28. Kolejne pozycje przypadły w udziale Patrykowi Bryłkowskiemu i Karolowi Brylowi, lecz ich strata do lidera wyniosła już około jednej minuty. W klasyfikacji kobiet zdecydowanie najlepsza była Anna Korzeniewska (41:34), która o ponad 2 minuty wyprzedziła Katarzynę Budziszewską i Katarzyną Bernat.

Organizatorami wydarzenia byli: Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji i Świdnicka Grupa Biegowa.

/FOTO: Dariusz Nowaczyński, mn/

Poprzedni artykuł27. finał WOŚP. Trwa Moto Orkiestra, wieczorem koncerty [FOTO]
Następny artykułUciekał przed policją przez osiedle Zawiszów