Strona główna 0_Slider Zmiana warty, nowy Komisarz Lew obejmuje służbę

Zmiana warty, nowy Komisarz Lew obejmuje służbę

0

Od dzisiaj służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy pełni nowy Komisarz Lew. Lubiana przez najmłodszych maskotka zastąpi poprzedniczkę, która ma już 16 lat. Strój to mikołajkowy podarunek od świdnickiego samorządu.

Dzisiaj w Urzędzie Miejskim w Świdnicy po raz pierwszy przedstawiono nowego funkcjonariusza policji świdnickiego garnizonu. I choć jego służba będzie symboliczna, to z pewnością przyniesie pożądane efekty. Komisarz Lew jest doskonale znany dzieciom, a dzięki temu, że budzi wyłącznie pozytywne skojarzenia, jest bardzo pomocny podczas akcji profilaktycznych, przeprowadzanych przez policjantów wśród najmłodszych. Jak przystało na policyjnego lwa, ma charakterystyczne elementy policyjnego ubioru i dystynkcje komisarza, ale dzięki miłej aparycji pluszowego zwierzaka jest symbolem przyjaznego dzieciom policjanta, do którego zawsze można zwrócić się o pomoc lub poradę.

Pierwszy strój przekazały świdnickiej policji w 2002 roku „Wiadomości Świdnickie”. Maskotka została wówczas uszyta na specjalne zamówienie przez specjalistów z Teatru Lalek. „Stary” Komisarz Lew po 16 latach przeszedł na emeryturę, przekazywane przez niego treści podczas działań profilaktycznych na długo pozostaną w pamięci uczestników spotkań. Sympatyczny pluszak na emeryturze nie będzie tylko odpoczywał, zmieni jedynie stanowisko swojej pracy i nadal będzie odwiedzał najmłodszych. Większość obowiązków przejmie jego młodszy kolega, który od jutra rozpoczyna pracowitą służbę.

/st. sierż. Magdalena Ząbek, KPP w Świdnicy, opr. red./
Zdjęcia udostępnione przez KPP w Świdnicy, fot. Wiktor Bąkiewicz UM Świdnica