Strona główna 0_Slider Kolejny pirat drogowy

Kolejny pirat drogowy [VIDEO]

17

Nie po raz pierwszy na skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej i 1 Maja doszło do zlekceważenia sygnalizacji świetlnej i niebezpiecznego manewru. Kamera jednego z kierowców utrwaliła zdarzenie 4 grudnia 2018 roku.

Kierowca samochodu, uchwyconego przez kamerę, zjeżdża z prawego pasa na lewy, nie zważając na czerwone światło i inne oczekujące samochody. Nie po raz pierwszy na tym skrzyżowaniu dochodzi do takiej sytuacji.

Data w kamerze była nieprawidłowo ustawiona. Jak zapewnia autor nagrania, zdarzenie miało miejsce 4 grudnia ok. 14.30.

Przypominamy, że Komenda Wojewódzka Policji stworzyła specjalną zakładkę “Stop agresji drogowej”. Podobne nagrania można przesyłać na adres stopagresjidrogowej@wr.policja.gov.pl.

/asz/

 • wo

  Debil jakich mało. Ale osobiście denerwują mnie lebiody jadące prosto, które zajmują prawoskręt i blokują cały sznurek aut zmierzających w stronę pl. Św. Małgorzaty. Tak jakby się bały, że nikt ich później nie wpuści z lewego na prawy pas już za skrzyżowaniem. Ja wyjeżdżając z ul. Wodnej zawsze startuję z lewego pasa jeżeli jadę w stronę Al. Niepodległości i nigdy nie mam problemu ze zmianą pasa. Zawsze znajdzie się luka, a jeśli nie to ktoś wpuści.

  • Wiktor Lis

   Debil jakich niemało. Tak naokoło tematu. Ostatnio gdzieś czytałem artykuł w prasie dotyczący obsługi przez Policję zgłoszeń z filmikami z wideorejestratorów. Policjanci są wkurzeni bo są zawaleni robotą. Rzeczywistość jest taka, że mało gdzie w Polsce są odrębne działy zajmujące się tylko i wyłącznie obsługą takich zgłoszeń i bardzo często zajmują się nimi zwykli “lotni” funkcjonariusze drogówki (mając również swoje obowiązki w terenie, z których są rozliczani). Każde zgłoszenie trzeba przyjąć, ustalić sprawcę wykroczenia, spotkać się z nim, wezwać zgłaszającego na świadka itp itd…. procedura…. Są też ludzie, którzy nagminnie zgłaszają pseudowykroczenia a potem przychodzą jeszcze co drugi dzień na komendę dopytać o postęp sprawy. Nie przeszkadza im nawet, że są wielokrotnie wysłuchiwani i tracą prywatny czas…. Ot taka nasza rzeczywistość.

   • maniek98hl

    Dokładnie, nie mają co robić to trują.

   • Nie usuwajcie konta!

    Tez tego nie rozumiem. Powinni stworzyć specjalny oddział do szybkiego rozpatrywania nadesłanych filmików. Przecież ta kasa z mandatów wprost leży na drodze. Wystarczy podnieść…

    • Wiktor Lis

     No ale nie zauważyłeś, że w Polsce żadna reforma nie jest wcześniej kompleksowo przemyślana i przygotowana, żadna zmiana przepisów, regulaminów itp ? Wszystko robi się od d….strony. Najpierw stwarza się możliwość wysyłania ww. filmików a nie myśli się o zatrudnieniu dodatkowych ludzi do każdej z komend, którzy byliby dedykowani tylko do obsługi ww. wykroczeń. Politycy świecą we fleszach a ktoś, kto jest z danej branży- ma zupełnie inne zdanie na ten temat. Dokładnie to samo z planowanymi opłatami za wjazd kierowców pojazdami spalinowymi do dużych miast. Najpierw samorządy pracują nad samym zakazem (lub opłatami) powołując się na trendy europejskie a nikt w Polsce nie myśli (nie chce myśleć) o tym, że w “starej” UE, samorządy budują na obrzeżach miast wielkie parkingi, dworce, przystanki tudzież metro. Robią to po to aby kierowcy przyjeżdżający z okolicznych miejscowości, mogli pozostawić swoje auta na obrzeżach miast i mogli pojechać do centrum środkami komunikacji publicznej.

  • xart

   zgadzam się z WO. Na sikorskiego podobna sytuacja często się zdarza.
   A wystarczy pomyśleć ( jedziesz prosto to zwolnij pas do skrętu) i nie będzie tego typu sytuacji czy zagrożenia.

 • maniek98hl

  Nie ma to jak zmiana pasa LEWEGO na PRAWY..
  Manewr w tym przypadku po prostu zabójczy w skutkach, kierowca (kamerzysta) pewnie miał całe życie przed oczami. Jakby potrafił jeździć autem oraz zmieniać pasy ruchu to takie przypadki nie istniałyby. Proponuję zacząć się brać za osoby tamujące ruch (np. 60 km/h na dk 35 w kapeluszu lub berecie) oraz podobne zachowania, które są tłumacze jako bezpieczeństwo..

  • Wiktor Lis

   racja- przerabiam temat codziennie na DK 35…

   • Siostra Bernadetka

    Na 35 nagminna jest szybka jazda na prostych odcinkach z hamowaniem na zakretach lub gdy ktoś nadjezdża z naprzeciwka a nocą jazda z notorycznym włączaniem hamulca /światła błyskające po oczach/.

    • Wiktor Lis

     Też prawda… Pan ze złotego Mondeo nadal tak szaleje choć to nie taki młody człowiek- jest dobrze po 40- stce.

     • Maciej Miłosz

      Złoty? Ja kojarzę świra w srebrnym MKIII na DB 00…

     • xart

      złoty MK3 na DSW, ale wydaje mi się że lekko ,,przygasł” z predkością. Warjatów na 35 jest więcej.

  • Nie usuwajcie konta!

   Takiego dziadka chociaż można wyprzedzić. Dla mnie najbardziej tamują ruch cwaniaki z bańką w nosie, którzy się co chwilę rozbijają gdzieś swoim najlepszym BMW lub motorem i potem stoisz na zablokowanej drodze godzinę…

 • Jakub

  Ale przecież jakiś czas temu ten manewr na tym samym skrzyżowaniu pokazał Pan policjant więc co w tym złego. Przecież policja daje nam przykład dobrego postępowania, czy się mylę ….?

 • Swidniczanin

  On wziął przykład z policjantów, którzy zrobili tak samo.

  • YES

   no nie ustalono kto prowadził radiowóz-nikt nie wiedział kto prowadził pojazd z tym numerem,z ta rejestracją i o tej porze -może wcale nie policjant tylko np.św.Krzysztof lub duch Hopkirka?

   • Swidniczanin

    Radiowóz to radiowóz 😉 świeci przykładem 😉