Strona główna 0_Slider Rasowe czworonogi przyciągnęły tłumy!

Rasowe czworonogi przyciągnęły tłumy! [FOTO/VIDEO]

0

Ponad 1000 małych, dużych, włochatych i krótkowłosych psów przyjechało w pierwszy weekend grudnia do Świebodzic, aby zaprezentować swoje walory. Jubileuszowa 65. Krajowa Wystawa Psów Rasowych przyciągnęła setki opiekunów czworonogów! 

Ring, który na co dzień kojarzy się raczej ze sportami walki, podczas wystawy psów rasowych służy jako arena, na której pies wraz ze swoim opiekunem rywalizuje o dyplomy, medale i nagrody rzeczowe – Psy oceniane są za poruszanie się w określony sposób. Najpierw robią kółko razem z opiekunem, a następnie idą do przodu i do tyłu, w tym czasie sędzia ocenia ich sposób poruszania się. Poza tym każdy pies indywidualnie prezentuje się przed sędzią, który na podstawie jego zalet i wad wystawia mu ocenę końcową – mówi przewodniczący Związku Kynologicznego z oddziałem w Wałbrzychu Łukasz Płaczkowski.

Czworonogi w każdej konkurencji dzielone są na kategorie wiekowe od szczeniąt po weteranów. Ponadto mogą w nich zdobywać tytuły z przedrostkiem „Najlepszy”. Mimo to dla psów otwarta rywalizacja raczej nie istnieje. Na ringu doskonale się bawią, co czasem nie wiąże się z radością opiekuna, który traci szansę na wygraną. Rzadko jednak jest to powód do smutku czy złości, a raczej do śmiechu. Oprócz klasycznych konkurencji na grudniowej jubileuszowej wystawie zdecydowano się na konkurs na najlepsze przebranie mikołajowe – Nagrody są umowne. Podczas konkurencji finałowych, gdzie porównywane są najpiękniejsze i najlepsze ze wszystkich psów przygotowane są upominki od sponsorów w postaci karmy czy akcesoriów do pielęgnacji lub zabawy – dodaje Łukasz Płaczkowski z ZKwP.

65. Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Świebodzicach jest jedną z prawie dwustu imprez organizowanych przez Związek Kynologiczny z oddziałem w Wałbrzychu, który w tym roku obchodzi swoje 60. lecie istnienia.

Wystawa jeszcze w niedzielę, 2 grudnia w hali sportowej w Świebodzicach.

/Tekst/foto/video: Artur Ciachowski/

[email protected]

Poprzedni artykułŚwiąteczny klimat Festiwalu Rękodzieła [FOTO]
Następny artykułKolejna choroba dotknęła świdniczanina. Potrzebne wsparcie!