Strona główna 0_Slider Kolejna choroba dotknęła świdniczanina. Potrzebne wsparcie!

Kolejna choroba dotknęła świdniczanina. Potrzebne wsparcie!

0

W ubiegłym roku, dzięki pomocy finansowej wielu ludzi dobrej woli, Janusz Paciorkowski ze Świdnicy przeszedł skomplikowaną operację stopy. Radość z powrotu do sprawności nie była długa. Prawdopodobnie niezdiagnozowana dotychczas choroba genetyczna doprowadziła do zwichnięcia rzepki kolanowej. Konieczna jest kolejna operacja.

29-latek od urodzenia zmaga się z niepełnosprawnością fizyczną. Najpierw były to wrodzone dysfunkcje obu stóp, utrudniające chodzenie., które pociągały za sobą liczne zabiegi i operacje, nie zawsze udane. Ostatnia, wykonana komercyjnie dzięki datkom, przyniosła poprawę. Kilka lat wcześniej, z uwagi na dużą skoliozę kręgosłupa, odcinek lędźwiowy został na stałe usztywniony śrubami, podobnie jak prawa stopa.  – Jestem ze stali – żartuje Janusz i dodaje – Tak dosłownie i w przenośni.

Droga do uzyskania sprawności wciąż jest daleka i znów pojawiają się przeszkody. Kolejną jest zwichnięta rzepka w prawym kolanie i jego niestabilność grożąca w każdej chwili upadkiem. Dlatego Janusz na zewnątrz posiłkuje się kulami. Chodzi ostrożnie, zwłaszcza po nierównym terenie (np. park, dziurawy chodnik czy pochyłość drogi). Lewe kolano na razie nie sprawia kłopotu, ale prawe – już tak. Po zapoznaniu się z całą historią choroby i badaniami, lekarz ortopeda 21 listopada tego roku zakwalifikował pana Janusza na zabieg. Stwierdził także, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo, iż u podłoża wszystkich przebytych schorzeń, objawiających się tendencją do deformacji i nadmierną wiotkością stopy, kręgosłupa, a teraz kolana leży niezdiagnozowana wada genetyczna, z którą mężczyzna najwyraźniej się urodził.

Kolejna dolegliwość sprawa ból, a stan kolana pogarsza się z każdym dniem. Wykonanie operacji jest pilne, tymczasem terminy wyznaczane w ramach NFZ są bardzo odległe. Rozwiązaniem jest oferta komercyjna, dostępna od ręki. Jednak koszt – 10 tysięcy złotych – przekracza możliwości pana Janusza i jego mamy.  Z inicjatywy Fundacji Małgorzaty Dziury-Sztejnberg „Bliżej siebie” na portalu zrzutka.pl rozpoczęła się zbiórka na operację, która potrwa do końca grudnia.
Datki można wpłacać także na subkonto Janusza Paciorkowskiego, utworzone na koncie Fundacji „Bliżej siebie”:29 1090 2369 0000 0001 3395 8343

/opr. red./

Poprzedni artykułRasowe czworonogi przyciągnęły tłumy! [FOTO/VIDEO]
Następny artykułŚwiąteczna iluminacja włączona