Strona główna 0_Slider Polsko-czeska obsada I Memoriału Piłkarskiego im. Grzegorza Solarza!

Polsko-czeska obsada I Memoriału Piłkarskiego im. Grzegorza Solarza!

0

Znamy odpowiedzi na coraz więcej pytań odnośnie pierwszej edycji Memoriału Piłkarskiego poświęconego pamięci trenera Grzegorza Solarza. Na starcie trzydniowej, marcowej imprezy organizowanej przez Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica, stanie 12 zespołów z Polski i Czech. Patronem medialnym wydarzenia jest portal Swidnica24.pl. 

Zawody przeznaczone dla piłkarzy z rocznika 2006 zaplanowano na okres od 1 do 3 marca 2019 roku. Areną zmagań będzie boisko ze sztuczną nawierzchnią Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W rywalizacji nie zabraknie oczywiście gospodarzy – drużyny Polonii-Stali Świdnica trenowanej przez Mariusza Krupczaka. Biało-zieloni mają za sobą bardzo udaną jesień. Ostatnie rozgrywki skończyli na trzecim miejscu w naszym województwie, ulegając tylko przedstawicielom ekstraklasowych klubów – Śląskowi Wrocław i Zagłębiu Lubin. Organizatorzy powoli odkrywają karty odnośnie pozostałej obsady turnieju. O końcowe laury powalczą również m.in. zawodnicy Miedzi Legnica, Górnika Wałbrzych, czy czeskiej ekipy z Hradca-Kralove. Wkrótce mamy poznać pozostałe zespoły, które zaprezentują się w marcu świdnickiej publiczności.

Trener Grzegorz Solarz przez wiele sezonów prowadził biało-zielone grupy, głównie w kategoriach młodzików, trampkarzy i juniorów młodszych. Przez jego „skrzydła przewinęło” się wielu zawodników, którzy do dziś reprezentują barwy Polonii-Stali Świdnica. Dał się poznać jako dobry trener, wychowawca, zaangażowany w swoją pracę. Zmarł w maju tego roku w wieku 50 lat, a swoje kolejne mecze rozgrywa już w niebie… Jak zapewniają organizatorzy, nie będzie to inicjatywa jednoroczna. Turniej ma być organizowany cyklicznie, będąc w tym okresie znakomitym przetarciem dla zawodników przed startem wiosennych zmagań ligowych w kategorii wiekowej U-13.

Szczegółowe informacje:

Data turnieju:
– 1-3 marca 2019 r.

Miejsce turnieju:
– OSiR Świdnica – ul. Śląska 35 (boisko sztuczne)

Forma turnieju:
– zawody dla 12 drużyn złożonych z zawodników z rocznika 2006
– czas jednego meczu to około 25 minut gry – łącznie wiec każda drużyna zagra ponad 200 minut!

System gry:
– 8+1 – maksymalnie 16 zawodników w drużynie

Dwie formy uczestnictwa:

1. Noclegi w Świdnicy 100 m od boiska:
Dom Wycieczkowy
Hotel Sportowy
W tym wypadku nie ma wpisowego, a koszt uczestnictwa jednego zawodnika w turnieju to 250 zł (kolacja piątek, śniadanie, obiad, kolacja w sobotę, śniadanie i obiad w niedzielę). 1 opiekun na 16 zawodników – gratis.

2. Dla drużyn chcących tylko dojeżdżać na mecze, wpisowe w wysokości 400 zł – możliwość wykupienia obiadów.

Zapisy, wszelkie pytania:
– trener Mariusz Krupczak: 606-304-012.

Puchary i medale dla wszystkich piłkarzy, wartościowe nagrody i dodatkowe atrakcje dla uczestników imprezy!

Poprzedni artykułFabryka słodyczy jednak powstanie?
Następny artykułKosztował 294 tys. złotych. Jakim powodzeniem cieszy się kort na Osiedlu Młodych?