Strona główna 0_Slider Kosztował 294 tys. złotych. Jakim powodzeniem cieszy się kort na Osiedlu Młodych?

Kosztował 294 tys. złotych. Jakim powodzeniem cieszy się kort na Osiedlu Młodych?

13

Wiadomo już, ile razy mieszkańcy skorzystali z kortu tenisowego zbudowanego przy ulicy Prądzyńskiego. Przez niemal cztery miesiące działania obiektu był on użytkowany przez 146 godzin.

Kort tenisowy przy ulicy Prądzyńskiego (zdjęcie z 7 sierpnia 2018 roku)

Decyzję o budowie sportowego obiektu przy ulicy Prądzyńskiego podjęli sami mieszkańcy, głosując na projekt w ramach III edycji Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego w 2016 roku. Za utworzeniem kortu do gry w tenisa ziemnego zagłosowało 131 osób. Ostatecznie koszt inwestycji wyniósł 294 tys. złotych. Zgodnie z planami kort zyskał nawierzchnię z trawy syntetycznej, został ogrodzony, oświetlony lampami LED, a także zyskał elektroniczny system kontroli wstępu, umożliwiający rezerwację obiektu za pośrednictwem strony internetowej.

Kort został otwarty 8 sierpnia 2018 roku. Zdecydowano, że obiekt będzie płatny. Za godzinę gry trzeba zapłacić 20 złotych (bilet normalny) i 12 złotych (ulgowy). Ulga przysługuje dzieciom i młodzieży, studentom, emerytom i rencistom, a także posiadaczom Świdnickiej Karty Dużej Rodziny i Świdnickiej Karty Seniora. – Administrowany przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji obiekt jest „samoobsługowy”. Rezerwacja odbywa się poprzez stronę internetową OSiR, a płatność poprzez system PayU. Na podany przy zamówieniu adres e-mail i numer telefonu komórkowego wysyłany jest specjalny kod, który przy wniesieniu opłaty za usługę jest kluczem do otwarcia bramki kortu. Po zakończeniu gry wystarczy opuścić obiekt i zamknąć za sobą bramkę – wyjaśniał Przemysław Grzyb ze świdnickiego OSiR. Umieszczony na terenie kortu zegar informuje o upływającym czasie gry.

Pomysł pobierania opłat został oceniony krytycznie przez część mieszkańców, którzy wskazywali, że projekt zrealizowany ze środków budżetu obywatelskiego powinien być bezpłatny, a opłata może skutecznie zniechęcić potencjalnych użytkowników obiektu. Po blisko czterech miesiącach od jego otwarcia, jeden ze świdnickich radnych zapytał, jaką kwotę udało się do tej pory pozyskać z wynajmu kortu.

W okresie od 8 sierpnia do 30 listopada 2018 roku samoobsługowy kort tenisowy przy ulicy Prądzyńskiego w Świdnicy został zarezerwowany na 146 godzin na łączną kwotę 2216 złotych – wylicza prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska w odpowiedzi na interpelację złożoną przez radnego Wiesława Żurka. W sierpniu sportowy obiekt był użytkowany przez 56 godzin, przynosząc z tytułu opłat 824 złotych. We wrześniu było to odpowiednio 58 godzin i 896 złotych, w październiku – 23 godziny i 340 złotych, a w listopadzie 9 godzin i 156 złotych.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułPolsko-czeska obsada I Memoriału Piłkarskiego im. Grzegorza Solarza!
Następny artykułŚwiąteczna Świdnica w obiektywie – cz. II [FOTO]