Strona główna 0_Slider Personalne roszady na dyrektorskich stanowiskach w powiecie

Personalne roszady na dyrektorskich stanowiskach w powiecie

2

Dwa wydziały w starostwie powiatowym w Świdnicy od kilku dni są kierowane przez nowych dyrektorów. Trzeci czeka na obsadzenie.

Pod koniec listopada z pracy w starostwie zrezygnowała Sabina Cebula, która szefowała wydziałowi komunikacji. Odeszła za porozumieniem stron i objęła stanowisko sekretarza miasta w Świebodzicach. Z kolei z funkcji sekretarza miasta w Świebodzicach po 12 latach zrezygnowała żarowianka, Anna Żygadło.

Wydziałowi komunikacji tymczasowo szefuje wieloletni pracownik Piotr Bizoń. Dzisiaj zostały otwarte oferty na stanowisko dyrektora. Wpłynęły cztery zgłoszenia. O wyborze dyrektora zadecyduje do przyszłego tygodnia komisja złożona ze starosty, wicestarosty i sekretarza powiatu.

Zmienił się również dyrektor wydziału oświaty. Stanisława Szelewę zastąpił Grzegorz Stawarz. Na to stanowisko nie ogłaszano konkursu. Stanisław Szelewa nadal pracuje w wydziale, pełni rolę kontrolną nad szkołami.

Nowego dyrektora ma również wydział zdrowia i spraw społecznych. Stanowisko w miejsce emerytowanego Zbigniewa Okarmusa zajęła Agata Steczko-Szymańska. W tym przypadku również nie było konkursu.

/asz/

Poprzedni artykułCzy będą dotacje do zmiany ogrzewania? Spotkanie dla mieszkańców Świdnicy
Następny artykułBazarek dla zwierzaków. Licytacje tylko do jutra!