Strona główna 0_Slider Na pomoc bezdomnym zwierzakom nie tylko ze Świdnicy

Na pomoc bezdomnym zwierzakom nie tylko ze Świdnicy [FOTO]

0

Mieszkańcy Świdnicy coraz częściej i coraz bardzie angażują się w pomoc dla bezdomnych psów i kotów. Akcje obejmują nie tylko podopiecznych schroniska w Świdnicy. Młodzież z Zespołu Szkół Mechanicznych wsparła podopiecznych małej placówki w Gilowie.

Już po raz trzeci Zespół Szkół Mechanicznych zorganizował akcję „Podaj łapkę czworonożnym potrzebującym”. działania rozpoczęły się  pod koniec października, ale akcja nabrała rozpędu dopiero pod koniec listopada.  Dzięki bardzo mocnemu zaangażowaniu się uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły udało się  zebrać 150 kg suchej karmy, 50 kg  mokrej karmy, 40 obroży i smyczy, 35 zabawek , 41 koców, kołder, ręczników oraz 27 środków czystości.

Między klasami został wprowadzony mały element rywalizacji, w którym naliczano za każdy przyniesiony produkt punkty. Trzy klasy  zaangażowały się w sposób  szczególny, to 2c T – 125 pkt., 3b T – 97,5 pkt. 4b T i 4c T – 48,5 pkt.

Zgromadzone rzeczy wypełniły trzy samochody, którymi uczniowie wraz z opiekunem pojechali  do   Ośrodka Pomocy dla Zwierząt Niechcianych i Porzuconych – Schronisko w Gilowie. To małe schronisko, które obecnie ma pod opieka około 40 piesków  i kotów. Ponieważ w tym ośrodku pieski wyprowadzane są przez wolontariuszy na spacery , również i nasi uczniowie włączyli się czynnie w to zadanie  i udało  się im wyprowadzić  8 piesków  min. Ferdynanda, Zumbę, Pradę i Kato.

– Jak powiedziała nam wolontariuszka  Sylwia, spadliśmy im jak z nieba , ponieważ właśnie kończyły się im zapasy, a karma, która przywieźliśmy wystarczy im do końca roku – podsumowuje opiekunka Anna Foryś-Musik.

/Informacja i zdjęcia ZSM w Świdnicy, opr. red./