Strona główna 0_Slider Hala sportowa w Jaworzynie gotowa na otwarcie

Hala sportowa w Jaworzynie gotowa na otwarcie [FOTO]

1

Już w poniedziałek nastąpi oficjalne otwarcie nowoczesnej hali sportowej z trybunami mieszczącymi ponad 200 widzów. To pierwszy taki obiekt w gminie Jaworzyna Śląska. Zobacz, jak wygląda wewnątrz!

W ramach rozpoczętej na początku 2017 roku inwestycji, powstała nie tylko sama hala sportowa, ale również profesjonalna siłownia, ścianka wspinaczkowa, sala do sqasha, boisko przystosowane do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną czy halową piłkę nożną. Z kolei w części dydaktycznej powstał multimedialny gabinet przyrodniczy, a także centrum biblioteczne z czytelnią.

Realizację inwestycji powierzono firmie MIRS Sp. z o.o., która zaoferowała wykonanie prac budowlanych za kwotę 9 mln 970 tys. złotych. Gminie udało się pozyskać aż 9 mln złotych ze źródeł zewnętrznych: 3,2 mln z programu rozwoju regionalnej infrastruktury sportowej Ministerstwa Sportu i Turystyki, oraz około 5,8 mln ze środków unijnych.

10 grudnia 2018 roku, o godzinie 11.00 nastąpi oficjalne otwarcie hali sportowo-edukacyjnej. Podczas uroczystości zaprezentowane zostaną programy artystyczne przygotowane przez dzieci z gminy Jaworzyna Śląska, a także pokazy wspinaczki, taekwondo, akrobatyki.

Z kolei 14 i 15 grudnia odbędą się Dni Otwarte, podczas których będzie można zwiedzić nowy obiekt. Na piątek (14 grudnia, od godz. 16.00) zaplanowano wydarzenia towarzyszące: zabawy i animacje dla dzieci, estradowe występy artystyczne dzieci, młodzieży i zespołów ludowych, a wieczorem występ Bielat Sound i koncert Nullizmatyka. W sobotę, 15 grudnia o godz. 15.00 odbędzie się Turniej Piłki Halowej z okazji otwarcia obiektu.

/mn/

Poprzedni artykułUczeń „Mechanika” ze stypendium premiera
Następny artykułTo będzie prawdziwe święto młodych piłkarzy