Strona główna 0_Slider Zmiany w ruchu, parkingi i darmowa komunikacja 1 listopada

Zmiany w ruchu, parkingi i darmowa komunikacja 1 listopada

0

Dodatkowe kursy, więcej parkingów, ale i zmiany w kierunkach jazdy na niektórych ulicach. Ważne informacje dla Świdnicy i Świebodzic!

ŚWIDNICA

Dla kierowców:

Zmiany w organizacji ruchu w okolicach świdnickich cmentarzy:

Trwają prace drogowe na skrzyżowaniu ulic Przyjaźni i Kraszowickiej i z tego powodu przejazd przez to skrzyżowanie będzie niemożliwy. Ruch pojazdów w rejonie ulic: Śląska – Przyjaźni – Zielona odbywał się będzie po trójkącie tworzonym przez te ulice – jednokierunkowo.

Świdniczanie mogą dojść na cmentarz przy ul. Brzozowej od strony parkingu przy ul. Śląskiej lub ulicą Brzozową. Wjazd w ulicę Brzozową, w dniach 31 października – 1 listopada, otwarty tylko dla pojazdów służb miejskich i niepełnosprawnych. Parkingi dodatkowe są zlokalizowane:

– na łączce – dojazd z parkingu przy ul. Śląskiej,

– na ul. Sportowej – parkowanie jednostronne,

– na ul. Bokserskiej – parkowanie jednostronne,

– na części ul. Śląskiej (od ul. Zielonej do ul. Przyjaźni) – parkowanie jednostronne.

W rejonie cmentarza przy ul. Słowiańskiej obowiązuje zakaz zatrzymywania się na jezdni. Dopuszczone jest parkowanie pojazdów na trawie, na poboczu po stronie przeciwnej do cmentarza (pomiędzy wiaduktem a ul. Bobrzańską). Podobnie sytuacja wygląda również przy ul. Bobrzańskiej (na odcinku do ul. Trzeboszańskiej), tam również parkować można tylko na poboczu.

Przy ul. Kazimierza Odnowiciela, blisko bramy wejściowej na cmentarz, zlokalizowany jest tymczasowy przystanek dla autobusów MPK. W rejonie tego cmentarza organizacja ruchu pozostaje bez zmian.

Wzmocnione zostały również siły porządkowe, które będą pomagać w sprawnym przemieszczaniu się pojazdów oraz parkowaniu. Do kierowców apelujemy o większą samodyscyplinę i zwracanie uwagi na zmienione oznakowanie.

Dla pasażerów miejskiej komunikacji:

 W czwartek, 1 listopada przejazd autobusami będzie bezpłatny dla wszystkich pasażerów. Przygotowany został również specjalny rozkład jazdy o zwiększonej częstotliwości kursowania linii komunikacyjnych obsługujących rejon cmentarzy.

W czwartek, 1 listopada uruchomione zostaną linie specjalne:

S-1 trasa przejazdu : K. Wielkiego – H. Pobożnego – K. Odnowiciela – W. Łukasińskiego – pl. św. Małgorzaty – Muzealna – pl. Grunwaldzki –al. Niepodległości – Pionierów Ziemi Świdnickiej – Śląska – Słowiańska

S-2 trasa przejazdu:  W. Sikorskiego  – L.  Zamenhofa – J. Riedla – S. Wyszyńskiego – I. Prądzyńskiego – E. Plater – Bora-Komorowskiego – Wschodnia – Leśna –  Wałbrzyska – Pionierów Ziemi Świdnickiej – Śląska – Słowiańska

S-3 trasa przejazdu:  Wokulskiego – Metalowców – M. Kopernika – Jodłowa – Westerplatte  – Śląska – Słowiańska

Rozkład jazdy dla linii S-1, S-2 i S-3  będzie udostępniony na przystankach i na stronie internetowej www.mpk.swidnica.pl

Linie autobusowe nr 50 i 52 kursować będą wyłącznie w godzinach od 7:00 do 9:00 i po godz. 16:00 z zachowaniem w tym przedziale czasowym godzin odjazdów jak w dni robocze. Autobusy linii nr 6 w godzinach od 8:30 do 16:00 jeździć będą co 20 minut. W przedziale czasowym do godz. 08:30 oraz po godz. 16.00 kursy będą wykonywane według rozkładu jazdy jak w sobotę. W tym dniu ostatni kurs na trasie:  E. Plater – Kopernika zostanie wykonany o godz. 22.20, a na trasie Inżynierska/Kopernika – E. Plater o godz. 22.14. Dla pozostałych linii miejskich oraz linii zamiejskich będzie obowiązywał rozkład jazdy jak w niedzielę i święta. Na linii nr 30 wszystkie kursy odbywać się będą z zajazdem  na ul. Słowiańską, a na linii nr 10  z zajazdem na ul. Strzelińską.

Do 2 listopada wprowadza się dodatkowo przystanki zastępcze:

– przy ul. Zielonej (w drodze powrotnej z  ul. Słowiańskiej)

– przy ul. Kazimierza Odnowiciela (na wysokości cmentarza).

/Źródło UM Świdnica/

ŚWIEBODZICE

Ulica Browarowa będzie ulicą jednokierunkową, w dniach od 31.10 od godz. 14:00 do 2.11 do godz. 18:00.

Parkowanie możliwe wzdłuż ulicy Browarowej, po lewej strony od ul. Marie Curie-Skłodowskiej.

Dostępne parkingi bezpłatne: okoliczne markety.

Według zapewnień GDDiK skrzyżowanie Wałbrzyska/Piłsudskiego będzie przejezdne od dnia 1 listopada.

W dnu 1 listopada komunikacja miejska będzie bezpłatna.