Pod koniec października w gmachu Biblioteki Głównej UE przedstawiciele I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Świdnicy wzięli udział w konferencji „Liderzy wiedzy-Liderzy sukcesu”. Podczas konferencji podpisano umowę o patronacie pomiędzy Uniwersytetem Ekonomicznym a I Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy.
Umowę podpisali rektor UE – prof. dr hab. Andrzej Kaleta i dyrektor Liceum Robert Kaśków. To kolejna Uczelnia po Politechnice Wrocławskiej, która obejmuje patronatem „Kasprowicza”.
W ramach umowy Uczelnia zobowiązała się do współpracy w zakresie organizowania zajęć dydaktycznych oraz spotkań edukacyjnych, zapewnienia możliwości uczestnictwa młodzieży w wykładach prowadzonych na Uczelni, przeprowadzania wykładów przez pracowników naukowych Uczelni w szkole, udziału wybranych uczniów w konferencjach, sympozjach i innych wydarzeniach organizowanych przez uczelnię, przekazywania do biblioteki szkolnej materiałów dydaktycznych.
/Informacja i zdjęcia I LO w Świdnicy/

![Klauni, bańki mydlane i uliczne spektakle. Rozpoczął się 28. Festiwal Teatru Otwartego w Świdnicy [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/28.-Festiwal-Teatru-Otwartego-D1-Klaunikowa-Fifi-2026.07.10-17-238x178.jpg)
![Kolejne dwie szkoły średnie zmienią oblicze. Remonty mogą pochłonąć ponad 10 milionów złotych [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/ZSHT-plus-III-LO-do-remontu-238x178.jpg)
![Pożar w Strzegom. Płoną dawne obiekty kolejowe i przyległe zabudowania [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/Strzegom-pozar-2026.07.11-17-100x75.jpg)





