Strona główna Wydarzenia Marcinowice XVI „Wesoła Kokoszka” rozstrzygnięta

XVI „Wesoła Kokoszka” rozstrzygnięta

0

22 uczestników z 11 szkół powiatu świdnickiego wzięło udział w XVI Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim “Wesoła Kokoszka”. Organizatorami wydarzenia są Szkoła Podstawowa w Marcinowicach i Gminny Ośrodek Kultury w Marcinowicach.

Młodzi recytatorzy z jedenastu szkół powiatu świdnickiego zaprezentowali humorystyczne, urokliwe a czasami wzruszające interpretacje utworów dla najmłodszych czytelników.

Jury w składzie: Marta Wojciechowska – kierownik Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy, Maria Wasilewska – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Marcinowicach, Dawid Sobczyk – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Marcinowicach postanowiło wręczyć nagrody i wyróżnienia następującym osobom:

Nagrody:
Anna Matvieieva, wiersz “Kolacja” N. Usenko
Maja Wojtowicz, wiersz “Stefek Burczymucha” M. Konopnicka
Ida Wójtowicz, fr. “Plastusiowego pamiętnika”, M. Kownacka
Bartłomiej Kutyba, wiersz “Ballada o kogucie”, W. Chotomska

Wyróżnienia:
Ivan Aleksandrov, wiersz “Lepsza planeta”, P. Gołuch
Dominika Bech, wiersz “Miss Stonoga”, A. Frączek

Podziękowania za trud włożony w przygotowanie dzieci, uwrażliwienie na piękno poezji dziecięcej i dbałość o kulturę słowa najmłodszych otrzymali też opiekunowie  artystyczni ze szkół: nr 1, nr 105, nr 8, nr 6, nr 4, nr 315 w Świdnicy oraz ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach, Lutomi, Pszenna, Witoszowa i Marcinowic.

 Konkurs został zorganizowany we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Marcinowicach, sponsorem nagród dla laureatów  i upominków dla wszystkich uczestników. Za przeprowadzenie i organizację odpowiadały Bernadeta Gaik i Renata Konarska.

/UG Marcinowice, opr. red./