Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Ponad 5 tysięcy wejść na nowy basen

Ponad 5 tysięcy wejść na nowy basen [FOTO]

0

Od połowy września 2018 r. uczniowie z wszystkich sześciu szkół podstawowych oraz dzieci z Przedszkola w Witoszowie Dolnym korzystają z zajęć nauki pływania w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym w Witoszowie Dolnym

Tygodniowo w ramach zajęć w-f z lekcji na basenie korzysta 21 grup średnio po 15 uczniów w grupie. Wszystkie zajęcia są dla uczestników bezpłatne, również koszty dojazdu ze szkół na pływalnię ponoszą szkoły. – Od momentu uruchomienia obiektu, odnotowaliśmy ponad 5,6 tys. wejść w ramach zajęć edukacyjnych – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

Dzieci mają także możliwość bezpłatnego korzystania z zajęć pozalekcyjnych w ramach SKS-ów, które organizowane są w godzinach popołudniowych. Zainteresowanie tą formą spędzania wolnego czasu jest bardzo duże. Łącznie z gminnych szkół uczestniczy w tych zajęciach 41 grup tygodniowo. Dla zapewnienia odpowiedniej opieki i bezpieczeństwa każda grupa liczy nie więcej niż 15 osób. Godziny spędzone na pływalni to nie tylko dobra zabawa i wypoczynek. To również czas na oswajanie się z wodą, a przede wszystkim na doskonalenie umiejętności pływackich, pod okiem wykwalifikowany instruktor pływania każdej grupie towarzyszy.

Centrum Sportowo – Rekreacyjne to również miejsce spotkań międzynarodowych. W październiku gośćmi hali sportowej i pływalni byli uczestnicy projektu „Tu i tam przyjaciół mam II” 60 osobowa polsko- czeska drużyna rozegrała zawody sportowe.

Wraz z rozpoczęciem działalności pływalni naukę podjęli najmłodsi uczniowie szkół. Sześćdziesięciu uczniów z klas I-III  (po dwie grupy) ze szkół w Witoszowie Dolnym, Grodziszczu i Mokrzeszowie uczestniczą w zajęciach na pływalni w ramach programu „Umiem pływać”, którego realizatorem na Dolnym Śląsku jest Dolnośląska Federacja Sportu. Gmina Świdnica uczestniczy w tym programie od kilku lat, ale dotychczas dzieci jeździły na basen do Świebodzic, Bielawy lub Żarowa, a obecnie mogą korzystać z nauki pływania w gminnym obiekcie w Witoszowie Dolnym.

/Informacja i zdjęcia UG Świdnica/